Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában miért egyre elterje...

Mostanában miért egyre elterjedtebb hogy az áldozatot hibáztatják és már már a bántalmazó az áldozat?

Figyelt kérdés
Pl. Bántalmazó párkapcsolat, kiközösített iskolás gyerek, utcán kirabolt ember, stb.
2021. ápr. 13. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Bántalmazó kapcsolatban, ha többször megismétlődik, arról már nemcsak a tettét elkövető tehet, hanem az áldozat is, aki hagyja magát. Ki lehet lépni egy ilyen kapcsolatból.


Kiközösítésnél a gyerek álljon ki magáért, ne gubózzon be a sarokba, védje meg magát. Ne hagyja, hogy csúnyán bántanak vele.


Ha az utcán kirabolják, abban teljesen ártatlan áldozat vagy.

2021. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt ismerősöm, aki volt bántalmazó kapcsolatban (egyben összesen) a lakásból sem engedték ki, telefonba meg megkövetelték hogy mit mondjon, bár ő segítséggel kilépett és azóta ez nem ismétlődött meg, de sokak így is őt hibáztatják, ami elég gáz, mert konkrétan volt hogy annyira hulladéknak nézték utána, meg lelkileg roncs lett, hogy néha én húztam vissza az öngyilkosságból, szerencsére mára már teljes értékű életet él, és ez annyit vett igénybe hogy én nem lenéztem, hanem elkezdtem vele dolgozni a problémáján.
2021. ápr. 13. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt én is sajnos tapasztalom, hogy ha valaki nem lép ki mondjuk az első pofon után, akkor lenézik, elfordulnak tőle.

Az a baj, hogy az ítélkezők nem ismerik a bántalmazás dinamikáját, azokat a lélektani mozgatórugókat, ami miatt nem tudnak sokan könnyen kilépni. Nem elég empatikusak az ítélkezők.

márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!