Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus, borderlineos...

Nárcisztikus, borderlineos vagy csak áldozat vagyok? Hogy gyógyulhatok meg?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy már régóta tudom,hogy valmai nem stimmel velem,vagyis kb 15 éve sejtem...most 22(L) éves vagyok. Kb 11 évesen mondták a szüleimnek ismerősök,hogy vigyenek el egy pszichológushoz ,mert vlami nem stimmel velem.elég korán öntudatomra ébredtem,átláttam az embereken,kihasználtam őket,volt egy lány akit egyszer arra kényszerítettem szavakkal,hogy térdeljen le,mert megverem,ha nem teszi meg(kb 9évesen). A barátnőimet is egymás ellen uszítottam,hogy engem szeressenek a legjobban.Szüleimnek is hazudtam. Ennek ellenére nagony érzkéeny voltam mindig is,és valami elképszető önbizalomhiányom volt,amit soha senki nem mondtam el. Mindig a hatalomról fantáziáltam,hogy egyszer nagy ember leszek,soha nem akartam családot. Az önbizalomhiányom jól tudtam leplezni,soha senki nem gonodlta,épp ellenkezőleg beképzeltnek gondoltak.Olyan barátaim voltak akik dicsértek egyfolytában. Amikor nagyobb lettem elég nagy önpusztításba kezdtem minden téren.akár alkohol,akár sport terén. Mindig is mások felett állónak képzeltem magam,a baártaim egyik perceben szerettem másikban már gyűlöltem. Csak úgy elhagytam őket.Aztán jött egy sárc...aki átlátott rajtam,én beleszerettem és nárcisztikusan bánt velem,elvette minden önbecsülésem,azt a kicsit is,bár ő sokszor mondta nekem,hogy ő csa úgy bánik velem ah én tettem vele(akkor nem értettem,mert azt hittem,hogy mindent megadok neki)négy évig tartott a terror,míg végül elhagyott. Azóta eltelt egy év és az önvizsgálásban kezdtem rájönni,hogy én is nárcisztikus voltam? De ha az vagyok,hogy gyógyulhatok meg???
2015. jún. 21. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy érdemes lenne terapeutát (pszichiáter v. pszichológus) felkeresni. Ő meg tudja állapítani, hogy van-e személyiségzavarod (ha igen, melyik) és ennek mentén el lehetne indulni....
2015. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"Te most dicsekeszel, vagy panaszkodsz?"
2015. jún. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

pontosan ilyen a nárcizmus...

az a baj,hogy még tanulok nem szívesen fizetnék orvost,epdig süzkségem lenne rá :(

2015. jún. 21. 20:51
 4/11 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes pszichiátrián ingyenes az ellátás
2015. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem neked kell fizetni hanem a szüleidnek
2015. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem fizetik,messze élek onnan ahova be vagyok jeletve
2015. jún. 22. 14:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudsz átjelentkezni oda, ahol laksz?


Vannak szakrendelések, ahol területen kívüli betegeket is ellátnak (ingyen). Érdemes lenne érdeklődni, hogy a környéketeken van e erre lehetőség.


Vannak pszichoterápiás intézmények (pl. Tündérhegy, Thalassa Ház), ahol (országos bármely pontjáról fogadnak betegeket), ahol foglalkoznak személyiségzavarral. Érdemes lenne fontolóra venni, hogy nyári szünetben (megoldható-e, fontos e annyira) elmenj egy ilyen helyre.

2015. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a nárcisztikus személyiségzavart (és az antiszociális személyiségzavart) a legnehezebb "gyógyítani". De az egyrészt azért van, mert nincs betegségtudat, másrészt a dokit is manipulálják.


"Nem szeret, nem szorong, nem tanul." És ott van a buliban az a bizonyos "szociális öngyilkosság", amikor borul a bili, és MINDENKI otthagy a fenébe.

Szóval ha erre rájöttél, látod a mintázatot, és unod már - meg akarsz változni - 2-5 év alatt megteheted.

A kezelés kb. ugyanaz mint a bordernél, de még nehezebb, mert a bordi még jobban szenved (így jobban tenni akar).


Szerintem tök mindegy hol indulsz, a Google a barátod. A lényeg az, hogy ha nem jön be, lépj tovább.

2015. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen egyszer elmentem az orvoshoz és csak manipuláltam.. De tenni akarok ez ellen és ha eljutok hozzá akkor többet nem hazudok,őszinte leszek,nem folytathatom tovább így az életemet,mert valami nagyon nem stimmel velem. Amiket írtál ismerősek számomra. Régen egyébként azt hittem ,hogy borderlineos vagyok ,de amióta rájöttem,hogy az apám ,az ő anyja, a tesóm is nárcisztikus , és könyveket olvastam róla,szinte biztos vagyok benne,hogy én is az vagyok.
2015. jún. 29. 11:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem valami alkalmassági vizsgához kell, orvosnak nem érdemes hazudni. Magadat vered át vele. Amúgy meg egy jó doki nem hisz el mindent. Legfeljebb tojik bele a témába - úgy áll hozzá mint te.
2015. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!