Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napokig nem alszom mert csak...

Napokig nem alszom mert csak kapkodom a levegőt. Ez valóban lehet szorongás miatt?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
persze, lehet attól is. de hogy érted, h kapkodod a levegőt? pánikrohamot érzel? mikor jön rád? elalvás előtt? kicsit több infóval könnyebb lenne véleményt mondani. próbálj napközben pihenni, kikapcsolódni,h az idegrendszered pihenjen.
2021. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Több napon keresztül, végig csak kapkodom a levegőt. A neve azt hiszem hiperventiláció, amit tudok, hogy sok mindentől lehet. Körülbelül 40-50 légzésem van egy percben, úgyhogy pihenni nem tudok sajnos, de elszoktam foglalni magam. Nagyon fárasztó, fáradt is vagyok, de nem tudok miatta aludni és így egyre rosszabb. Pánikot nem érzek... maximum csak a szívem szúr néha, de az gondolom a levegővételek miatt van. Próbáltam mély lélegzetet be, benntartani majd lassan kifújni, de nem lett jobb. Pár napja elmentem a kardiológiára és egy tüdőröntgenre emiatt, de minden negatív (Hála Istennek!). Viszont kizárásos alapon, nem tudom még mire gondoljak... A gond, ha az orromon próbálkozom levegőt venni, mintha nem lenne elég Nappal még bajlódnék is vele, de már az éjszakáim is csak erről szólnak és így egyre kimerültebb vagyok.
2021. ápr. 14. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:
fura, elég rossz lehet. légzés tecnikákat próbálj ki, meditációt keress youtube-on, irányított meditációt hátha az segít.
2021. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Relaxálj, ha van módod rá, tanuld meg az autogén tréning első 3 gyakorlatát. Ha kérdésed van, írjál privátban.

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo&t=6s

2021. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a paroximális tachikardiám ilyen.
2021. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Az nekem is van. De azt okozhatja szintén a stressz, szorongás, pánik. Sőt általában az szokta okozni az orvosok szerint.
2021. jún. 18. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!