Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár éve skizofréniaval diagnos...

Pár éve skizofréniaval diagnosztizáltak A skizofrénia komplikált mentális betegség ezért inkább inkább könnyebben megérthető mentális rendellenességeket tanulmányozok a google segítségével. Szorongás?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a szorongásról , hogy az ősembereknél teljesen oké volt az érzés amikor hazavitte az elejtett vadat és védnie kellett a medvéktől és más dögöktől:D a szeme járt mint a kattogós óra fürkészte a terepet.

Azt írják manapság már nincs meg ez a veszély én inkabb úgy fogalmaznék , hogy átalakult.

De most is tartani kell nehogy lelépj a járdáról vagy ne égesd le magad mindenki előtt mert súlyos esetben kivethet a közösség.


Azt írjak senki nem profitál a krónikus túlzott szorongásból, de mi van ha valaki profitál ,tudom rossz érzés és minden ami túlzasba van vive az nem jó, nem fenntartható. De mi van ha valakinek pl nárcisztikus apja van aki mentálisan kontrollálni próbálja?


Köszi ha válaszolsz👍 vagy ha tovább gondolod


2021. ápr. 13. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szorongasbol ki tud profitálni?
2021. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a szorongás felkészíthet egy katasztrófára/ nehéz helyzetre.
2021. ápr. 13. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Felkészíthet igen de ez egyáltalán nem jo érzés abban a pillanatban es meg utanna sem. Akármire készítsen fel

Én is szorongással küzdök.. soha nem profitáltam belole akármi volt . Piszok rossz érzés

2021. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom én se ,csak hiszem hogy mindennek van célja a földön.

Amikor az ember befektet az se jó érzés , mert úgymond pénzt adsz ki a kezeid közül , de mégis ez egy hosszútávon megtérülő dolog.

Nem tudom mitől félsz , és nem akarom bemagyarázni neked , hogy van mitől félned mert nem ismerem a helyzeted , de szerintem kiváltotta valamilyen esemény ezt belőled.

Azt hiszem Popper péter azt mondta a szorongásról, hogy egy olyan félelem amikor nincs előtted az amitől félsz , de valahol mégis egy fenyegetést jelent.

Pl.: mi van ha allergiás vagy a méhekre? Egy városban élsz sehol semmi méhecske, de mi van ha megcsíp jobb félni mint megijedni. Kerüld el a mezőket és ne is jusson eszedbe játszani egy méhkaptárral.

Ha nem félnél meg is halhatnál ez egy akkora előny hogy túlélsz hogy megéri hogy néha rosszul érzed magad.

Nem tudom mitől félsz de lehet attól hogy közönség előtt kell beszélni. Mert mi van ha olyat mondassz ami által kivet a társadalom.

Na most vegyük a te szorongásod lehet bántalmaztak téged vagy elnyomnak nem tudom mitől félsz , de ha így volt akkor valószínűleg vannak sebeid amiket ha eltalálják akkor nagyon nagy bajod lehet.

Nem lehet hogy az a megoldás a felelemre hogy teret engedsz neki? Hisz mindenkinekmvan gyengesége és a félelem arra van hogy ezeket a gyenge reszeinket megóvjuk.



Persze nem a félelem pártján vagyok de nem is az annyira önfeledt szórkakozottság pártján ami veszélyes.

Szerintem az emberben minden érzelem ott van ha kizárja az egyiket akkor lesz beteg.


Én speciel olyan "kemény"lettem amikor előjött a skizofréniám hogy kizártam mindenki más hatását rám elértem a 100% hatalmat hogy senki ne bántson. Csak tudod a rosszal együtt a jót is kizártam.

Fogadd el az érzéseid hisz mind te vagy és mind mondani akar valamit.

A félelem nem rossz de túlzásba se szabad vinni.


Remélem jókat írtam de javíts ki nyugodtan.

2021. ápr. 13. 23:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A szorongásból nem lehet profitálni mert az egy folyamatosan jelenlévő indok nélküli állapot. A szorongás a harcra készség ott abban a helyzetben amikor kell, akkor hasznos. Folyamatosan jelenlévő szorongás az visszafog, elgyengít, lelassít, megsemmisít. Majdhogynem cselekvőképtelenné teszi az embert, leblokkolja. Ez inkább árt a mindennapokban mint használ.

A skizofréniához nem értek, volt ismerősöm ilyen betegséggel, aki aztán hamarjában öngyilkos lett. Nem lehet egyszerű ilyen súlyos betegséggel együtt élni.

Nem én írtam az előző válaszokat, csak idetévedtem a kérdéshez.

2021. ápr. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A félelem meg a szorongás nem ugyanaz. Az oroszlántól az ember fél. Ez egyértelmű. Ha találkozol egyel, akkor valószínűleg komoly bajban vagy. A szorongás az, amikor már minden utcasarkon oroszlánt látsz. És most tegyük félre, hogy mennyire valós a példa. A félelem segít, igen. NatGeón és Spektrumon meg a hasonlókon előkerül időről- időre a téma. Meg a neten simán utána lehet olvasni. Ha fél az ember, az alapvetően nem baj. Ha szorong (ok nélkül), akkor kezelni kell.
2021. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!