Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem ilyenkor?

Mit kéne tennem ilyenkor?

Figyelt kérdés

Hónapok óta, még vírusos időszak előtt is volt, de ez az időszak alatt jobban felerősödött, hogy szinte nem merek emberekkel beszélni. Régi barátokkal, osztálytársakkal akiket ismerek elvagyok, viszont amint bejön egy új ember a beszélgetésbe, én valahogy leblokkolok és rettenetesen félek akármit is mondani... mégy úgy is ha ott van olyan valaki akivel alapvetően eltudok beszélgetni.


Gondolkodtam hogy pszichológushoz kéne járnom ezzel, de ahogy rágondolok attól is elkezdek félni. Családdal nagyon nem tudom kommunikálni ezt, mert velük valamennyire eltudom rejteni mivel nem is nagyon beszélünk sokszor. Egyre több barátomat vesztem el e-miatt, és kezd nagyon eluralkodni ez az életemen, de nem igazán tudom mit tegyek. Családomnak is félek elmondani, de nem igazán tiszta hogy miért.


Még sajnos online is jelen van, mert még amikor csak írásosan is, de új ember jön be a képbe én akkor is eltűnök mert minnél többet olvasom a beszélgetést annál jobban előjön ez a félelem, ezen a kérdésen is napokig, vagy talán már hetekig is gondolkodtam hogy kirakjam-e.


Remélem valaki tud egy kicsit segíteni

(19F)



2021. ápr. 14. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd ennyire komolyan a dolgot. Én szinte mindegyik "barátomat" kizártam az életemből. Max köszönő viszony. Addig jók amíg a hasznukra vagy. Van egy legjobb haver úgymond, és ennyi. Mióta megismertem a barátnőmet nem is vágyom más társaságára.

21/F

2021. ápr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pitegamer válasza:
Volt olyan eset, hogy úgy rontottál el valamit, hogy valami rosszat mondtál? Lehet ez van rád hatással, nem akarsz megint hibázni. Ez nem lehet?
2021. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehetséges az is, bár inkább olyasmin pörög az agyam olyankor hogy "Úgysem érdekelné őket amit mondok", "Csak idegesítené őket" meg hasonlók és sokszor inkább nem mondok semmit és csak elmegyek magam dolgára.


Az 1. válaszolónak úgy mondom, hogy én már elég régóta kizártam az olyanokat akik csak azért vannak velem mert akarnak valamit. A kapcsolatomat pedig pont ez tette tönkre és azóta nem is tudtam szinte egy lány közelébe se kerülni. Pár osztálytársam akikkel nagyon nagyon jóba vagyok tartják bennem a lelket

2021. ápr. 14. 23:58
 4/5 Pitegamer válasza:

Arra, hogy úgyis idegesitené őket,annyit tudok mondani, hogy felejtsd el. Ha idegesítő lennél, a barátaid szóltak volna. Vagy kerülték volna a társaságod. Kicsit engedd el magad, és szerezz egy kis önbizalmat.

Egy-egy közelebbi barátodat meg is kérdzeheted, hogy idegesítő szoktál-e lenni, mert ha azt mondja nem, akkor a félelmed alaptalan.

2021. ápr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg egy kis alkohol segíthet az önbizalom hiányon 😁 utána pedig már alkohol nélkül is menni fog. Legalábbis nekem igen megdobta az önbizalmam, olysn csajokat tudtam volna felszedni akiket álmomban sem gondoltam volna, hogy szóbaállnak velem 😁
2021. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!