Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevegyek "randi" előtt xanaxot...

Bevegyek "randi" előtt xanaxot, hogy ne essek pánikba?

Figyelt kérdés
Holnap találkozok egy fiúval először, nagyon izgulok, mert szociális fóbiám van, nehezemre esik az ismerkedés. A pszichiáter felírt nekem xanaxot 0.5 mg-osat, napi egy szemet javasolt egy hónapja. Nem mertem bevenni, félek, hogy ha tényleg folyamatosan szedném, függő leszek. Viszont fulladt már kudarcba néhány próbálkozásom, mert a pasik nem tudtak mit kezdeni a pánikszerű tüneteimmel, amiket nagyon szégyellek. Nem akarok izgulni, nyugodságot akarok, hogy tudjak értelmesen beszélni, ne érezzek zavart. Mennyi idő után fejti ki a hatását, alkalomszerűen is hat? Nem divatbeteg vagyok, tényleg nem érzem jól magam a bőrömben, és nem akarom, hogy ezen elbukjanak a kapcsolataim :( 20/L
2010. aug. 21. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a randi előtt a Xanaxot erősnek találom. Attól tartok, nagyon lelassít és ez fog feltünni a fiúnak. Probáld magadnak elmagyarázni, hogy nem lehet semmi baj, csak magadat adod. Próbálj lazán viselkedni. Menni fog, ha ennyire ismered a saját gyengéidet.
2010. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Én egyszer szedtem be vmikor napközben, elfelejtettem, és csak annyit vettem észre, hogy dőlök oldalra, olyan álmos vagyok. Amúgy ha nagyon durván pánikolós vagy, szerintem szedjél nyugodtam, de megeshet, hogy az ilyenkor fennálló viselkedésedet egy kicsit ellenségesnek találja majd (hogy annyira be vagy nyugodva... szóval érted, jöhet a helyzet rosszul is ki).

Sok sikert!

(16/L)

2010. aug. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg ennyire rossz a helyzet, akkor vegyél be, de a 0,5mg-os az nagyon kemény...

Én 0,25-öset kaptam (nekem vizsgázási pánikrohamaim vannak), és annyira letompított, hogy egész nap 1 mondatot se tudtam úgy olvasni, hogy felfogjam, csak bámultam magam elé.

Szerintem próbálj ki egy felet még ma és nézd meg, hogy hat, mert az se lenne jó, ha nem ismered a hatását és a randin túlságosan "nyugodt" leszel.

Sok szerencsét a randihoz!

2010. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne szedd be csak a randi előtt, ha már mindenáron be akarod venni, akkor próbáld ki még ma, hogy milyen hatással van rád. Ha esetleg olyan leszel tőle, mint akit belőttek, az nem feltétlenül lesz pozitív hatással a randidra.
2010. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, most kipróbálom, milyen hatással van rám, ma nincs veszítenivalóm, meg egész nap remegtem. Tudom, hogy fejben és lélekben dől el, pont ezért nyugtat meg a tudat, hogy nem lehet baj, mert bevettem bogyót. Inkább tűnjek túl nyugodtnak, azt ráfoghatom a kialvatlanságra, minthogy meglátszódjon a zavarom, mert attól még kínosabban érzem magam. Tegnap, menet közben a tüzijátékra is annyira ideges voltam, hogy sok pasi lesz a társaságban :S Olyan rossz, hogy ami másnak csak egy apróság, nekem kemény próbatétel :(
2010. aug. 21. 17:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj ne vedd be.Nemcsak feszültséget old,de ugyanakkor "le is nyom".Tompának fogod érezni magad,kevesebb inger jut el hozzád a környetetből ezért csökken a koncentráció képességed,és verbálisan se leszel a toppon.És persze lassabban forog az agyad,a megfelelő szavak nehezebben jutnak eszedbe.

Amúgy néhány perc után érezni a hatását,és ez fokozatosan egyre mélyül.Alkalomszerűen is szedheted.Jól írtad,hozzá lehet szokni,de csak hosszú ideig tartó,rendszeres szedés esetén.A helyedben semmiképp se szedálnám le magam egy ilyen fontos esemény előtt.Még a végén a másik azt hinné,hogy ott vagyok,de mégsem vagyok ott teljesen.

2010. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
aztán meg ha komolyabbra forfdulna a dolog a sráccal, akkor sem vehetsz be mindig gyógyszert ha találkozol vele...
2010. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem ne vedd be!

én nekem is szociális fóbiám van, tudom mennyire rossz

de ne vedd nem jó, én vizsga elött vettem be egyszer 0.5mg-ost és kb ott ültem és bámultam kia fejemből, ez tényleg erős gyógyszer és álmos is leszel tőle

és így van nem vehetsz be mindig gyógyszert ha vkivel találkozni fogsz muszáj legyőzni ezt mert az életbe nem keverdsz ki ebből és egyedül maradsz

hidd el tapasztalat

2010. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem is szociális fóbiám van. Most 1 mg Frontint szedek naponta, emellett Betalocot és Rexetin nevű antidepresszánst. Neked milyen súlyos a fóbiád? Hogyhogy csak egy gyenge szorongásoldót írtak fel? Ha azt s eszeded, akkor egész életedet tönkreteheted

tapasztalatból mondom


17/f

2010. aug. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mennyire súlyos, nincs mihez viszonyítanom, de nem voltam egész életemben ilyen, másfél éve vettem észre. Pszichológussal eddig kétszer beszélgettem, de a beszélgetések engem nem fognak meggyógyítani. A pszichiáterhez inkább nem mennék vissza. Nem is nevezik meg, mi lehet a bajom, csak a múltamról kérdeznek. Bevettem pár órája egy szemet, és jól érzem magam, fog az agyam, álmos vagyok, de előtte is az voltam.
2010. aug. 21. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!