Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek ha értelmetlennek...

Mit tehetek ha értelmetlennek és kiüresedettnek érzem az életem?

Figyelt kérdés

Álltalában lehangolt vagyok és kedvtelen.Kerülöm az embereket és a beszélgetést. Javarészt csak aludni szeretek de mintha mindig fáradt lennék.

Az érdeklődésem elvesztettem azon dolgok iránt amiket korábban kedveltem.

Ez normális így?



2021. ápr. 16. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Semmi célod nincs az életben, amit kituznel és el szeretnéd érni? Anélkül csak vegetalas az élet.
2021. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs már ilyen célom.
2021. ápr. 16. 09:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg magad felrázni. A saját gondolataid kell átformálni. Keress apró célokat, pl: rendszerezed a dolgaid a lakásban, átválogatod a ruhatárad, elmész este sétálni. Szóval ne nagy dolgokkal kezdj. Aztán majd alakul szépen lassan, de fontos, hogy kitartó legyél. Ha nagyon nem megy, akkor pedig segítséget kell kérni és nem szégyen! Semmiképp se úgy állj hozzá, hogy ez gáz dolog lenne! Kitartást!
2021. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Isten hozott a magyar valóságban! Nem vagy egyedül. És egyre többen ide jutnak. Valahol ez a cél. Üres legyél és termelj tőkét.
2021. ápr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Énis ezt érzem
2021. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Korábban jártam szakemberhez,de nem segített érdemben,ellenben nagyon drága volt,így rájöttem hogy ezt magamnak kell megoldanom. De bármit is próbáltam ki,nem segített hosszútávon. A rendszerezett életmóddal és a sportal próbáljoztam,valamint még gyógynövényekkel de semmi nem javította az alvásom minőségét,sem energikusabbá nem tett,a motovációmat tekintve végképp semmi. Minden napomat ugyanolyannak érzem évek óta,olyan szinten mintha egy börtönben élném a nagyjából ugyanolyan napjaim. Így hát az alvás lett a legkedvencebb foglalatosságom.

Lehet ez kiégés vagy depresszió?

2021. ápr. 16. 14:07
 7/12 anonim ***** válasza:

És családállítással még nem próbálkoztál? Nem voltam még, meg tőlem eleve távol állnak az ilyen dolgok, de a környezetemben sok embernek segített. Vagy esetleg, ha hasonló beállítottságú emberekkel beszélgetnél? Mindenképp fontos lenne szerintem, hogy érjenek ingerek. Mert az ingerszegény élet nagyon lehúzza az embert.

Elképzelhető, hogy ez depreszió, de az már jó, ha felismerted, hogy probléma van.

Esetleg facebookon is beléphetsz csoportokba, bármilyen témakörben ami érdekel és ott is kommunikálhatsz emberekkel. Talán kezdésnek jó lehetne.

2021. ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi idős vagy, férfi vagy nő?
2021. ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok és férfi.

Arra is gondoltam hogy felkeresek egy legkevésbé sem fanatikus spirituális közösséget.

2021. ápr. 16. 14:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Még tudom tanácsolni, hogy kezdj el jógázni. A jóga közösség elég összetartó, segítik egymást stb. És nem, nem ciki férfiként a jóga, sokan csinálják :) Bár tőlem ez is távol áll, de van több ismerősöm, akik járnak ilyen közösségbe. Van közöttük, aki szakítás miatt kezdte el, és ez az egész segített neki túllendülni a problémáin.
2021. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!