Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek csaladtagja ongyilkos...

Akinek csaladtagja ongyilkos lett hogy birta feldolgozni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 16. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen. Nagyanyám lett az, amikor 12 éves voltam. Senkinek nem mondtam el, hogy mi történt. Talán 30 év után lett jobb. Akkor éreztem, hogy megértem, hogy miért csinálta. És hogy neki jobb volt így. A családtagjaimmal soha nem beszélünk róla. Pedig nagyon szerettük. Ha mégis szóba kerül, pár mondat után másról kezdünk beszélni.
2021. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ a körülményektől. Ha depresszió, vagy egyéb mentális probléma miatt követné el, azt nagyon nehéz lenne. Ahogy azt is, ha olyan dolog miatt, amit per pillanat kilátástalannak érez, de lehetne segíteni.

De volt rokonom, aki vak volt, majd egyre több egészségügyi gondja lett, végül pedig lebénult deréktól lefelé. Ő ekkor lett öngyilkos. Persze az elvesztése valakinek így is nehéz, de úgy, hogy tudom, miért csinálta, és átérzem, hogy nagy eséllyel én is ezt tettem volna, sokkal könnyebb elfogadni a döntését.

2021. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egy barátnőmmel történt ilyen, apukája meghalt és utána a nagymamája öngyilkos lett (mérget ivott), nem bírta feldolgozni a fia elvesztését. Barátnőm is 12 volt azt hiszem, mikor ezek történtek. Nagyon érzékeny, örök gyerek maradt, mintha teljesen megmaradt volna örökre 12 évesnek. Kívülálló azt hihette volna, hogy van valami enyhe értelmi sérülése, de mi akik ezt tudtuk róla, nekünk átjött, hogy ez teljesen a traumáknak volt betudható. Ahogy én láttam, sosem tudta igazán feldolgozni ezt az egészet, csak nála úgy mutatkozott meg ez az egész, hogy konzerválódott az élete abban az életkorban, amikor ezek a traumák történtek vele.
2021. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az utolsó választ miért kellett lepontozni, mikor csak elmeséltem egy tapasztalatot...
2021. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerek valakit, aki szepen el, eros ember, de kiderult, hogy harminc-negyven ev multan is az anyukaja ongyilkossaga egy seb maradt benne. Tovabb tudott lepni, eltemette ezt, de onvad helyett valami nehezteles es kerdesek vannak benne.
2021. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as, szerintem azért, mert nem a családtagodról van szó. De én örülök, hogy leírtad!
2021. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, bár attól függetlenül ugyanúgy közeli tapasztalat, mert láttuk rajta, hogy mit tesz egy kamaszlánnyal egy ilyen szörnyű tragédia.
2021. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!