Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek, aki pszichológusk...

Szerintetek, aki pszichológusként online vállal terápiát nem egy kókler?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 17. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem feltétlenül!
2021. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Jobb híján csinálja, amúgy az, mert nagyon sok dolog nem jön át kamerán amire figyelniük kell.
2021. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne emiatt kókler? A járványhelyzet miatt rengeteg pszichológusnak kellett átállnia az online terápiákra. Semmi gond nincs vele, a régi kliensekkel és azokkal az újakkal, akiknek nincs mentális zavaruk, csak pl. életvezetési tanácsadásra, önismeretre jöttek, azokkal online is hatékonyan működik a terápia.

Nyilván azokkal az új kliensekkel, akik mentális betegek, már nehezebb a helyzet, mivel pl. nonverbális kommunikáció vizsgálatát megnehezíti a csak a felsőtest egy részét mutató kamera.

2021. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például óriás segítség az online terápia, nyilván semmilyen súlyos mentális problémám nincs, így en teljesen optimálisnak tartom, azt teljesen megértem h személyes beszélgetést nem vállal most sok szakember, ha meg várnom kellene hónapokat mert nem lehetne online rendelni az azért eleg kellemetlen lenne. Biztos egyen függő is, nyilván a személyes kontakt a legoptimálisabb, de a világ a feje tetején áll, ez nem egy megszokott helyzet, úgyhogy most ehhez kell alkalmazkodni, nem mehet minden a régi kerékvágásban
2021. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Németországban pszichiáter vagyis orvos és ő is online rendel, csak nagyon sürgős esetben találkozik a pacienssel személyesen. A járvány miatt van így.
2021. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Normális vagy? Jelenleg a terápiák több mint fele online. Mi azzal a baj? Inkább ne legyen semmilyen?
2021. ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért ne lennék normális? :D Szerintem pofátlanság egy online terápiáért elkérni ugyannyi pénzt úgy, hogy egy homályos kicsi képen látjuk egymást, a teszbeszédből semmi nem jön át és nem is rám vagy a kamerába néz. Szerintem nagyon fontos a személyes érintkezés.
2021. ápr. 17. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem pofátlanság. Ugyan annyit csinál online, mint amennyit személyesen...
2021. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól még ugyanúgy végigdolgozza az 50 percet teljes figyelemmel, mért kéne neki kevesebbet kapnia attól, hogy neked kicsi és rossz a képernyőd meg hogy nem jön át a testbeszéd? Ha látja, hogy dobogsz a lábaddal, akkor többet dolgozik, mint ha nem látja? Vegyél jó minőségű asztali gépet és semmi baj nem lesz a minőséggel! Amúgy meg nem kötelező az online terápia, ha nem tetszik, nem veszed igénybe!
2021. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ő is úgy lát engem és én is őt, nem a gépemmel van a baj. :D
2021. ápr. 17. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!