Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegesen félek a bogaraktól...

Betegesen félek a bogaraktól és rovaroktól. Hogyan tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés
Már kis korom óta rettegek és undorodok a bogaraktól és a rovaroktól. Remegek és sírok tőlük. Mindenkitől azt kapom hogy győzzem le a félelmemet de nem tudom hogy hogyan csináljam. Lehetetlennek érzem. Valakinek volt hasonló? Hogyan sikerült túllépnie ezen a félelmen?

2021. ápr. 20. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudom sajnos... Amit én művelek az nagyon beteges pedig. Ha meglátok egy poloskát sikítva futok ki anyuhoz hogy szedje le és dobja ki, pedig 16 éves vagyok :/ Én is nagyon le szeretném küzdeni.
2021. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1-es vagyoj

Egyszer pl. berepült egy cserebogár, és pánikrohamot kaptam, azután 2 napig anyuval aludtam.

2021. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Ismerkedj meg velük közelebbről. Én így voltam a cserebogár pajorokkal. Mindaddig, amíg el nem határoztam, hogy felások egy kisebb földdarabot és kézzel kiszedem a pajorokat. Addig azt hittem, hogy a fehér pajor, az egyben nedves is (nem szeretem a nedveset), rájöttem, hogy tévedtem. Száraz és soma, csak nincsen benne színanyag. Azóta nem izgat, hogy hozzájuk nyúlok, nem szeretem őket, de már nem undorodom tőlük.
2021. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos eddig még nem voltam képes egy bogár közelében sem maradni. Szerintetek ha először mondjuk csak katicákkal vagy kisebb bogarakkal kezdem leküzdeni a félelmemet, később eljuthatok oda hogy a nagyobb (pl. poloska, cserebogár) bogaraktól se féljek?
2021. ápr. 20. 21:24
 5/11 anonim ***** válasza:

A fóbiákat úgy lehet leküzdeni, h fokozatosan hozzászoktatod magad a félelmetes dologhoz, itt a bogarakhoz. Előbb nézz meséket, amikben bogarak vannak, ez csak rajzfilm, pl Egy bogár élete. Aztán lehet rajzolgatni őket, vagy pl természetfilmet nézni róluk. Később megnézhetsz egy hangyát messziről, aztán közelebbről.:)

Végül nagyobb jószágokat is, pl katicabogár és társai.

Nagyon leegyszerűsítve az történik, hogy a fokozatos terheléshez hozzászokik az agyad és az idegrendszered, így kioltódik a szorongás. Előbb csak csökken, végül el is múlik a félelem. De rendszeresen gyakorolni kell, amíg teljesen le nem küzdöd. A Mester fokozat az lesz, amikor majd Kínában nyalogatod unott képpel a bogaras nyalókát.:)

2021. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Poloskat csak porszivoval kozelitem meg, régivel. Teli kabatban.


Hangyatol rettegek, kiskoromban maszott fulembe.

Ha osszefufgoen van 5 db, sikitok reflexbol, nem nyúlok hozzá.


Agyoncsapom max.

Most, 20 evvel kesobb eljutottam oda, hogy ha egy van, akkkr neha agyon merem nyomni azt az egyet

2021. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5-ös Mivel valószínüleg az alapoktól kell felépítenem, ez jó tervnek tűnik! Köszönöm, a többiek válaszát is!<3 Ha valakinek van még ötlete, leírhatja hátha segít nekem vagy aki hasonló helyzetben van
2021. ápr. 20. 22:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a poloskáknál kifejezetten az adott bátorságot, hogy leütögettem őket. Egyszer egy dobozzal leütöttem repülés közben, máskor már nem emlékszem mivel, de elpusztult a kis szemétládája!

Ha az ablakon nincs szúnyogháló feltéve, azt mindenképp pótold. Én vettem még hangyairtót is (kis földre tehető cucc), kertbe ültess olyan virágokat vagy a párkányra,melyeket nem szeretnek a bogarak (google tuti leírja), szóval biztosítsd be magad, én azt mondom. Kertben nem ciki levendulabokor mellett ülni, ha félsz a molylepkéktől is egy nyári estén (én fúúú de utálom őket). Illetve szerintem a szúnyogriasztó spray-k jók lehetnek más bogarak meg ilyen eeeewwwww ellen, talán.

Én majdnem 30 vagyok, kertben égő cigit dobok el nyáron, ha felém repül akármi is és sikítozok. Utcán ideg-sprintelek a cserebogarak miatt és kapucnit hordok nyáron,hogy ne repüljön a hajamba... :D

2021. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kis gennyládák! Én is nagyon rettegek tőlük. A nyártól előre rettegek. Pánikolok a darazsaktól, a dongótól, fülbemászótól, hatalmas pókoktól. Minden rovartol félek.
2022. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alattomos férgek. Elbújnak, ha le akarom őket ütni, majd éjszaka előjönnek.
2022. jún. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!