Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Online beszélgetést pszichológ...

Online beszélgetést pszichológussal felvehetek?

Figyelt kérdés
Telefonon fogunk beszélni (Viber), és arra gondoltam, hogy jó lenne visszahallgatni. Hangrögzítővel lehetne rögzíteni a beszélgetést. Lehet vajon ilyet csinálni? Vagy ez gond? Vagy kérdezzem őt meg előtte, hogy felvehetem-e?
2021. ápr. 21. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, és mondd meg neki hogy mi célból vennéd fel és meddig tartanád meg.
2021. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Saját telefonodon azt csinálsz amit akarsz. Nem kell bejelenteni.
2021. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Be kell jelenteni, személyes adatnak számít a hangfelvétel, nem őrizgetheted csak úgy.
2021. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ingyenes applikációk vannak rá. Szerinted mindenki mindig bejelenti? Egyébként sem állja meg sem a rendőrségen, sem a bíróságon a helyét. Ezt az ember csak saját magának rögzíti visszahallgatásra, de kezdeni vele semmit sem tud. Szóval nem kell bejelenteni
2021. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarok neki magyarázkodni, csak nem akartam, hogy esetleg valahogy kiderüljön, hogy felveszem, bár gondolom neki ezt nem jelzi a telefonja. Mindig mindent elfelejtek, ezért lenne jó, ha vissza tudnám hallgatni, hogy ha hasznos dolgot mond, meglegyen.
2021. ápr. 21. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem jelzi a telefonja
2021. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megkérdezném, szerintem így etikus. Egy normális pszichológus ettől nem akad ki, amennyiben nem tervezed közzétenni, illetve másoknak elküldeni. Azt garantálom, hogy amennyiben észreveszi, hogy hangfelvételt készítettél, akkor lezárja a terápiát.


Törvényileg személyiségi jogot sértesz, ha a hozzájárulása nélkül készítesz hangfelvételt. Ennek a szankciója viszont elhanyagolható, mivel polgári perről van szó. Az eljárást a pszichológusnak kell kezdeményeznie, de szinte nulla az esélye, hogy rájön.


Szóval ez a lelkiismereteden múlik.

2021. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem fogj egy füzetet, és írd fel a fontos dolgokat, így nem felejted el, és kínos helyzet sem lehet belőle. a pszichológus talán még örülni is fog, hogy ez neked ilyen fontos ;)
2021. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!