Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha rátok tör akár egy nagyon...

Ha rátok tör akár egy nagyon enyhe, akár egy kifejezetten erős szorongás, nektek mi az, ami azonnal tud segíteni? És mi az, ami hosszabb távon segít? Csak ilyen nagyon egyszerű tippek érdekelnek.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
sör
2021. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézz utána az autogén tréningnek. Lehet, az segítene.
2021. ápr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Bátorító önközlés a neve. Pl " majd elmúlik, leszarom!" De ennél vannak kellemesebbek is.

Mindig segít ha sétálok egy kicsit. Sokan nevetni fognak, pedig nem hülyeség, szénsavas vizet vagy üdítőt szoktam inni, mert az megbüfögtet és megkönnyebbülök. A bentrekedt levegő is ad egy kényelmetlen, szorító érzést. Hosszú távon a sport, olvasás, kellemes eldoglaltságok, relaxálás, nyugis filmek váltak be. Ja, és a koffeinmentes kávé.

Ha konkrétan szétbsz az ideg, akkor 1 frontin + 1 konyak, teló kikapcs, alvás.

2021. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt is megfigyeltem, hogy nappal, pláne, ha ragyogó napsütéses időjárás van, sokkal jobban kezelem a szorongást okozó dolgokat. Nappal minimális szorongással túl tudok lépni a dolgokon, és ha még a nap is süt, egyszerűen nincs hatalmuk fölöttem.

De éjjel... Éjjel nagyon rosszul kezelem. Olyankor látszólag ok nélkül törnek rám negatív gondolatok, érzések.

Pedig nem utálom az éjszakákat, pl. ha valamiért este/éjjel megyek sétálni (újabban kutyát sétáltatni), akkor nagyon tetszik, hogy minden békés, csendes, és a jótékony sötétségben a környék is szebb, hangulatosabb. Olyan szépek az éjszakák. Egy bizonyos tekintetben hangulatosabb, mint nappal.

És ennek ellenére, a gondolataimra nagyon negatív hatással bír, persze nem séta közben, hanem már otthon, 4 fal közt.

2021. ápr. 21. 14:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se pánikbeteg, se depressziós.
2021. ápr. 21. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!