Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem bírom már...

Mit tegyek, ha nem bírom már az itthonlétet, de változtatni sem merek/tudok?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve itthon vagyok és tulajdonképpen ősz óta nagyon rosszul viselem. Önmagában megviselt a járványhelyzet maga, sokan a környezetemben is megbetegedtek vagy meg is haltak, sokan féltek a vírustól stb., illetve a vele járó bezártság, monotonitás, ingerszegénység, magány, egyedüllét is megvisel.

Egyetemre jártam és kolis voltam, de ugye átálltunk távoktatásra és ezzel együtt haza is kellett költöznöm a szüleimhez. Majd igazából az őszi átállás után kezdődtek a problémák. Borzalmasan éreztem magamat és ez már a tanulmányaimra is bőven kihatott, nem voltam képes teljesíteni és emiatt félbehagytam az egyetemet, passziváltam. Igazából nem volt semmiféle tervem csak azt éreztem, hogy nem bírom, nem tudom megoldani, nem tudok teljesíteni és bárhogyan, de szabadulni akarok az egésztől.

Azóta annyiban javult a helyzet, hogy legalább valóban megszabadultam az egyetem okozta stressztől, szorongástól, terhektől stb., viszont alapvetően ugyanúgy megmaradtak a problémáim és ezen nem tudok változtatni (plusz még a passziválás miatt is rosszul érzem magam, szégyellem). Szóval ugyanúgy egyedül vagyok, ugyanúgy egyforma minden napom, ugyanúgy otthon ülök a négy fal között, ugyanúgy nincsen motivációm semmihez stb., tehát minden más maradt ugyanolyannak. Próbáltam úgy felfogni, hogy most végre van időm és azt csinálhatok, amit szeretnék stb., de ez sem vált be és inkább csak kudarcélményeket hozott, ami még inkább elkeserített, elvette a motivációm, önbizalmam. Most pedig már bele sem merek fogni semmibe (pláne ami nagyobb elköteleződést vagy anyagi ráfordítást jelent), mert félek úgysem menne, úgysem bírnám. Valamint a szociális életem is hasonlóképpen alakult, mert igazából nem nagyon vannak emberi kapcsolataim és vágyom rá, de nem megy. Szeretnék elmenni pszichológushoz is, de egyszerűen nem tudom rászánni magamat, nem merem megtenni az első lépést.

22/L


2021. ápr. 21. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Önpusztító életet folytatsz. Nincs kijárási tilalom napközben, nyugodtan kimehetnél a friss levegőre, leülhetnél egy parkba, kikapcsolhatnád a médiát (tv, rádió, internetes hírportálok) és sétálhatnál, elmehetnél túrázni is az erdőbe, ha van a környéketeken.


Mit teszel testi és lelki egészségedért? Semmit, ezek szerint. Úgy be vagy sz..rva, hogy már önmagadat betegíted meg, depressziós leszel. Ha így folytatod mehetsz pszichológushoz.


Nincs pestis, meg nincs életveszély. A veszély a média és a politikusok, akik már egy éve a félelmet gerjesztik.


Nyugodj meg, ne pánikolj, menj ki a friss levegőre, szellőztesd ki a fejedet!

2021. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valtoztass!
2021. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy napközben nincsen kijárási tilalom, nyilván ezt én is tudom. Egyszerűen nincsen okom kimenni és igazából nem értem mégis miért lenne jobb bármi is önmagában attól, hogy kimegyek. Én egyáltalán nem érzem magam jól attól, hogy kimegyek a friss levegőre, mert lényegében semmit nem változtat a helyzetemen. Sőt, igazából külön nyűg, mert fel kell öltözni (el vagyok szokva tőle, hogy normálisan fel kell öltözni és sokat híztam is, a ruháim 90%-a nem jó rám, nem tetszem magamnak, szégyellem a testem), mert emberek közé kell menni (mert a szebb, kellemesebb stb. zöld helyeken tömeg van és ez frusztrál, szorongok tőle) vagy éppen ugyanúgy egyedül vagyok, csak kint (ami szintén frusztrál és nyomaszt). Mindezt nem úgy írom, hogy soha nem is próbáltam, mert de, próbáltam. Amíg tartott az online oktatás addig minden nap reggeltől estig bent ültem a szobában a gép előtt, mert online órám volt, mert beadandót írtam, mert zh-t kellett írni, mert ki kellett tölteni egy kvízt, mert olvasni kellett stb. Majd mikor befejeztem az egyetemet, akkor nekem is az volt az egyik első dolog, hogy na akkor majd most ki tudok menni a szabadba bármikor, el tudok menni sétálni stb., voltam és egyáltalán nem élveztem, hanem éppen ellenkezőleg.

Nem függtem rá a médiára, szóval azzal nincsen semmiféle gond. Alapvetően nem is a vírustól félek, nem a vírus miatt vagyok bezárkózva stb. Úgyhogy ezt felesleges idekeverni, mert az esetemben nem erről van szó.

2021. ápr. 21. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor fordulj szakemberhez, keress egy jó pszichológust!
2021. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk meddig súlyosbodik a járvány helyzet. Most készülnek egy nagy lazításra. Sőt, minden bizonnyal lesz egy világméretű béke és biztonság érzet, melyet Isten nélkül valósítanak meg. De ezt a vírust, nem lehet Isten nélkül legyőzni.

Jelenések könyve 7:9."Ezek után láttam egy nagy sokaságot melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, népből és nyelvből. A trón előtt és a bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltották hangosan: A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük aki a trónon ül és a báránynak!

Te is szívesen lennél közöttük?

2021. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy ténylegesen próbálkoztam több mindennel, de tényleg nem segített semmit és csak még rosszabb lett. Például jelentkeztem egy nyelvtanfolyamra, mert gondoltam az jó lesz, korábban is tanultam a nyelvet csak nem volt rá elég időm, akkor szerettem, lesz egy programom, legalább ott akkor emberek "között" lehetek stb., de az csak visszahozta az egyetemi szorongást, gátlásokat, félelmet, stresszt is és végül nem jártam végig. Kiváltottam több bérletet is online edzésekre, mert ugyanúgy gondoltam az majd jó lesz, ez is egy fix program akkor, az is egy emberekkel való interakció, úgyis fogynom kellene stb., de ugyanúgy jártam vele mint a nyelvtanfolyammal. Szóval igazából még az sem tudott motiválni, hogy már pénzt áldoztam rá. Ami pedig szimplán otthon, szabadon, egyénileg megoldható pl. a sétálás, biciklizés, kirándulás, otthoni hobbik, egyéni tanulás, olvasás stb. pedig még annyi alkalmat sem ért meg, mint a fizetett tanfolyam/edzés.
2021. ápr. 21. 14:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem merek pszichológushoz sem elmenni.
2021. ápr. 21. 14:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor egy besz..ri alak vagy. Gondolom ezt akartad hallani. Ha nem akarsz semmit se csinálni, javítani a helyzeteden, akkor maradj otthon a négy fal között és tengődj ott, esetleg ásd magad mélyebbre az önsajnáltatásban. Te döntesz. Mi ezen nem tudunk segíteni, a változás a te kezedben van.
2021. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!