Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek ha depressziós a...

Mit tehetek ha depressziós a párom?

Figyelt kérdés

Első körben annyit kérnék, hogy az válaszoljon, akinek van tapasztalata depresszióval kapcsolatban!


Párommal egy éve vagyunk együtt / élünk együtt.

Tinédzserkora óta depresszióval küzd, erős hullámvölgyekkel.

Sajnos a családja "nem ismeri el" a mentális problémáit, így annó ez nem volt kezelve, most pedig már elburjánzott annyira, hogy ő maga nem tudja megoldani, szakemberhez is nehezen fordul, illetve jelenleg nincs rá keret.

Jelenleg én dolgozom, ő viszi a háztartást és egyetemre jár.


Sajnos a mindennapi dolgokkal is küzd: nagyon nehezen tud kikelni az ágyból, elvégezni a napi teendőket, nem tud rá válaszolni, hogy pontosan miért, ő sem érti teljesen, és az elmúlt időben (vélhetőleg a pandémia miatt) rosszabbodott a dolog, nagyon keveset van jókedve.

Ez az én életemet is megnehezíti, hiszen reggel elmegyek, alig lehet hozzászólni, este hazaérek, hasonló a szitu, sokszor nincs vacsora se, a házimunka sincs ellátva, talán ki sem kelt egésznap az ágyból.

Említeni nem merem, mert rettentően magára veszi. Emellett mostanában szinte mindig kedvtelen, rossza hangulatú, bezárkózik, és ez rettentően nehéz nekem, nagyon frusztrál.


Hogyan tudok neki segíteni a szakembert leszámítva, hogy javuljon a helyzet? Van bármi tippetek, ami nektek bevált?



2021. ápr. 21. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Szakembert leszámítva nem lehet segíteni! A vakbélgyulladáson lehet? Na, ez pont ugyanúgy betegség. Magadon segíts, ne tedd tönkre a saját életedet, őneki saját magán kell segítenie azzal, hogy pszichiáterhez megy és gyógyszert szed. Ha erre nem hajlandó, akkor csak a saját életét tegye tönkre, a tiedet ne. Nincs megoldás.
2021. ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%

Csak szakember.

Az én párom is kezd az lenni. Az a baj ,hogy én mindenben a vicces oldalt keresem.

Ezt a depressziót is divat betegségnek vélem.

2021. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 alletta ***** válasza:
87%

jó ideje nem tudja egyedül megoldani, ezért tényleg szakemberre lenne szüksége, és valószínűleg gyógyszerekre is.

vedd rá, hogy menjen el, kísérd el őt, hogy lássa támogatod őt.

2021. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van TB alapon is pszichológus, tehát azért nem kell fizetni. A háziorvos be tud utalni oda. Úgyvélem ilyen súlyos problémánál elengedhetetlen egy szakember segítsége. Vedd rá, hogy menjen el pszichológushoz.


Esetleg megptóbálhatod meglepni valami kis egyszerű dologgal, nem tárgyakra gondolok, légy kreatív. A lényeg az, hogy próbáld meg kicsit kizökkenteni a melankóliából. Nevettesd meg.

Mindenképp beszélgess vele, akkor is ha rossz kedve van. Ha nem tud emberekkel beszélgetni akkor mégjobban bele fog süllyedni a depresszióba. Egyébkén szerintem sokat segítene ha mondjuk kitakarítana. Az egész nap alvás és negatív gondolatokba mélyedés csak növeli a depressziót.

Ő hogy áll a témához, hajlandó szakemberhez fordulni? Elismeri a problémát? Szeretne változtatni rajta? Elhiszi, hogy van lehetőség a változásra?

Ha nem akar tenni a gyógyulásért, akkor te se tudsz mit kezdeni vele sajnos, csak a te életedet is lehúzza majd. Mindenképp vidd pszichológushoz.

2021. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

2-es vagyok , s lelettem nullázva.

Nálunk én vagyok a nagyon beteg. Kemoterápiás kezelésre járok, s majd lesz egy nagy műtétem. Júliusban.

Kemoterápia alatt is én tartom a páromban a lelket. Mikor 3-4 napig rosszul vagyok akkor is.

Nevetve jövök ki a WC ről s mondom ,hogy a fene egye meg ,stb..

Ő lett olyan depressziós féle.

Ha mínusz 1000re lepontoztok is divat betegségnek tartom. Sok az unatkozó. Ráérnek agyalni a semmin.

Minden ismerősöm azt mondja,hogy milyen szerencsém van,hogy így állom a sarat. Most szakadjak magamba én is? Két depis , csak mélyebbre húzná egymást.

2021. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pár éve jutott el oda, hogy elismerte, hogy problémája van. Szeretne is változtatni rajta, de nem tudja igazán elmagyarázni, hogy mit érez, mi tartja vissza, soha nem járt pszicológusnál, nem tudja mennyire lenne hatásos. Egy konkrét dokit néztünk ki, akit alkalmasnak találtunk (és szimpatikusnak), de ő egy picit drága.


A házimunkát megpróbálom "rábízni", de teljesen kaotikus: van hogy ömlik a kupi a lakásból amikor hazaérkezem, és üveges tekintettel pörgeti az instagramját, de van hogy csili-vili minden és a nyakamba ugorva üdvözöl, bár ez nagyon ritka.


Összeségében nem bízik abban, hogy egy pszichológus segíthet, de nyitott rá. Reménykedem benne, hogy jövőhonapban már összejön annyi, hogy beleférjen. TB alapúra nem tudom rávenni, de ezt sajnos meg is értem, volt már tapasztalatom tb alapú kezelésekben, sajnos jót nem tudok mondani.


Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.

2021. ápr. 21. 16:14
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért vagy lenullázva, mert butaságot írsz. A depresszió nem lehet divatbetegség úgy, hogy egy fajta kémia hiányzik az agyból, ami kialakítja ezt az állapotot.
2021. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Tisztelt 7-es !

Akkor ez a betegség miért csak most jött divatba?

Miért erre ,ahol fene nagy jólét van?

2021. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
A depressziót nem is lehet elmagyarázni, a depresszió az depresszió. Világfájdalom. Fáj az élet. Nincs benne jó, csak szenvedés. Felkelni se érdemes. Győzd meg, hogy orvoshoz kell mennie - nem pszichológushoz (az nem árt, de ide nem elég, neki antidepresszáns kell), hanem orvoshoz. Nem "nem bízik abban, hogy segíthet", hanem fél a változástól, fél az önfeltárástól, pedig ezt a lépést meg kell tenni, mert attól lesz jobban és te is. (De bele kell kalkulálni, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az első gyógyszert pont eltalálják, lehet, hogy csak a harmadikat, és az se hat rögtön, csak 2-3 hét alatt.)
2021. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as! Depresszió mindig is volt, elég idős vagyok, hogy tudjam. Ez az a kategória, hogy ma már többet beszélnek és foglalkoznak vele mint régen.
2021. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!