Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem, hogy a barátnőm...

Azt hiszem, hogy a barátnőm depressziós. Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

16 éves lányról van szó, aki már 4 éve a legjobb barátnőm, együtt járunk suliba és eddig szinte mindent együtt csináltunk. Viszont egy ideje teljesen befelé fordult, szinte egy szót sem szól és gyakran ingadozik a hangulata. Volt már rá példa, hogy egyik órán tök jól szórakoztunk, aztán egy teljesen értelmetlen dolog miatt leüvöltötte a fejem, majd teljesen normális volt utána. Egyre gyakrabban akad ki, még a legapróbb dolgokon is és egyre többször sír. A nyáron rengeteget fogyott, de akkor még nem hittem, hogy baj lenne. Egyre kevesebb dologhoz van kedve és gyakran panaszkodik, hogy nem tud 3-4 óránál többet aludni. Van olyan nap, hogy szinte mindig éhes és van olyan is, amikor napokig nem eszik szinte semmit. Sokszor mondja, hogy jobb lenne a világ, ha ő nem lenne. Nem tudja reálisan elképzelni a jövőjét és nincs megelégedve önmagával. Gyanítom, hogy vagdossa is magát, de hiába kérdezősködök, nem mond el nekem semmit. Minden évben új sportba kezd bele, egy ideig élvezi, azután azt mondja, hogy béna benne és feladja. Nagyon ritkán mozdul ki otthonról és fél nyilvánosság előtt beszélni. Szeretnék neki segíteni. Szerintetek mit tehetek?

(Légyszi vegyétek komolyan, mert ez nem vicc)



2018. márc. 4. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
7%

Nyílvánosan nem szívesen kérdezem, de sejtésed szerint masztizik-e? Ha nem, akkor ez a baj. Ha igen, akkor vagy keveset,vagy nem tudom..



értelmesebb válaszom nincs.

2018. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vadidegen embereknek kell komolyan vennie, hanem a családjának, te nem így gondolod?
2018. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De igen, én is úgy gondolom, hogy a családjának kellene komolyan vennie, de a családja nem tesz semmit. A szülei elváltak. Az apjával csak ritkán találkozik, az anyja meg mindenért csak leszidja és nem igazán figyel oda rá. Egyszer szóltam neki (mármint az anyjának),akkor azt mondta, hogy elviszi orvoshoz, de azóta sem történt semmi.
2018. márc. 4. 17:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Ráadásul a barátnőm mesélte, hogy miután én beszéltem az anyjával (amiről ő egyébként nem tud), azután ő is szólt neki, hogy nincs jól, de az anyja azt vágta a fejéhez, hogy ő ezt csak divatból csinálja (ami szerintem egyáltalán nem igaz).
2018. márc. 4. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!