Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan növelhetem az iq...

Hogyan növelhetem az iq számomat? Hogyan lehetek intelligensebb?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam kifejezetten butának, sőt szerintem kicsit még átlag felett is vagyok, (valószínűleg túlbecsülöm magam) de ma találkoztam egy emberrel aki jóval okosabb volt mint én. Persze kicsit fáj az egómnak, de most már mindenképpen meg akarom tudni, hogy hogyan lehet valaki intelligensebb

2021. ápr. 22. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Olvasottság, tájékozottság is rengeteget számít. Ezekkel növelheted, mind a szókincsed, mind a témák számát, amiről beszélgetni tudsz, valamint a kifejezésmódodon is javíthatsz vele, nem mellesleg a látásmódod is szélesedik. szvsz
2021. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Az intelligencia sajnos nem valami olyasmi amit fejleszteni lehet. Az egy fix érték. Viszont nem ez a mérvadója annak, hogy valaki okos vagy sem. A lexikális tudás is nagyon sokat számít, ha nem többet. Olvass sokat, merülj el egy témában ami érdekel, és igazából csak ennyi. Mindenben nem lehetsz jó, és ezt senki nem várja el. Én például nem tartom magam butának, viszont a matekhoz tényleg segghülye vagyok :DD

De ettől függetlenül bármiről el lehet velem beszélgetni. Csak én nem matekban remekelek, hanem valami másban.

Szerintem mindenkivel így van. Csal foglalkozz azzal ami érdekel, ásd bele magad, és máris nem fogsz így érezni :)

2021. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

A pontszám, csak egy szám, ami nem egészen mutatja meg a valódi értelmet, intelligenciát.


Ha definiálnom kéne, hogy mi az intelligencia, akkor így fogalmaznám meg:

Az intelligencia egy képesség, amely segít helyesen látni és kezelni a helyzeteket.



Ahhoz, hogy helyesen tudjuk kezelni a helyzeteket, ahhoz többféle készség kell!

Minél magasabb valakinek az intelligenciája, annál részletesebben, annál mélyebben látja a jellemzőket, kapcsolatokat, műveleteket, állapotokat, helyzeteket, folyamatokat.


Az intelligencia nem egyenlő a tanultsággal és a műveltséggel! Ezt is látnod kell kérdező. De!


Lásd meg a dolgok jellemzőit, kapcsolatait, művelteit, állapotait, helyzetit!


A másik, hogy mélyedj el a logika tudományában!


Illetve nagyon fontos a lelki beállítódás, mert az ideges, feszült lelkiállapot igenis kihat az intelligenciára is, hiába rendelkezel átlag feletti felfogóképességgel, stb.

2021. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor újra, NEM írtam és NEM utaltam rá, hogy ezeknek köze van az IQ-hoz, csak annyit, hogy ezek IS fontosak, legalább annyira és, hogy ezekkel miket lehet fejleszteni/javítani.

Egyre szánalmasabb, ahogy védeni próbálod a félreolvasásod.

2021. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kérdés az IQ növelésére vonatkozott nem zárja ki, hogy le merjem írni azon véleményem, hogy az IQ mellett, szerintem, mi fontos még. 🤦‍♀️

Bár az IQ-hoz nálam az is hozzátartozik, hogy egy bizonyos ponton elengedem a társalgási próbálkozást olyanokkal, akik láthatóan fegyvertelenek egy szellemi párbajban. 🤷‍♀️ Szia.

2021. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

"akik láthatóan fegyvertelenek egy szellemi párbajban"


Ha az egódat ez boldoggá teszi, áldásom rá!


Neked is szia! Minden jót!

2021. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Alkohollal
2021. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

#2. Az intelligencia nem fix érték, és hiba beskatulyázni. Ebben a megközelítésben egy 8. általánosban mért intelligencia ugyanannyi kellene legyen mint a középiskola elvégeztével.


Az intelligenciánk az aktuális tudásunkhoz, tapasztalatainkhoz konvergál.

2021. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Olvass és/vagy nézz dokumentumfilmeket, de minig hallgass meg több nézőpontot, hogy kilakítsd sajàt véleményed. A problémák elől ne bújj el hanem mindig próbálj megoldást tanálni, a problémamegoldó készség is fontos része az inteligenciának.

Kerüld a buta emberek társaságát, mert vagy lehúznak vagy belédkötnek.

2021. ápr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olvassál sokat, érdeklődjél a művészetek iránt, vagy könyvekből, vagy menjél el gyakran múzeumokba. Én fiatal koromban minden második hétvégén a Szépművészeti Múzeumban voltam az ingyenes tárlatvezetéseken. Biztos most is vannak tárlatvezetések a múzeumokban, de lehet, hogy már fizetni kell értük.
2021. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!