Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mennyire para, ha egy...

Az mennyire para, ha egy tizenéves éveinek a vége felé embernek voltak már öngyilkos gondolatai az élete folyamán?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy para? Akiknek öngyilkos gondolataik voltak, azokból bőven esik ebbe a korosztályba.
2021. ápr. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha komolyabban gondolsz ilyenekre keress segítséget! Vagy beszéld meg anyukáddal ha van rá lehetőséged :) mondjuk nekem is voltak ilyenek 14-16 éves koromban de aztán átgondoltam sokmindent és tudom hogy nem hiába kaptuk az életünk.. Küldetésünk van. És biztos van értelme is. Azóta boldog feleség vagyok és próbálok pozitívan állni mindenhez. 23/L
2021. ápr. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Az életnek egy értelme van ami a nevéből is adódik. ÉLni. Semmi egyéb, az öngyilkos gondolat pedig nem meglepő ebben a korban, társadalomban, országban. Ahol az emberek nagy része többet foglalkozik a másik életével mint a sajátjával, vagy ott ahol csak úgy lehetsz sikeres a saját hazádban, hogy valakinek a valakije vagy, vagy megfogtad isten lábát és a szerencsés 5%-ban vagy.
2021. ápr. 24. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

semennyire, mondhatni a korral jár, (szinte) minden kamasznak megfordul a fejében.

Az nem mindegy hogy mennyire gyakran/intenzíven/konkrétan gondolsz rá, mert ha akár tetlegességig fajulna a dolog, vagy a mindennapi életedben, a normális életvitelben zavarnak/akadályoznak az ilyen gondolatok akkor már megéri segítséget kérni

2021. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az emberek ütköznek falakba és vannak mélypontjaink. Amikor arra gondolsz, hogy nem bírod és bárcsak elvesznél a sötétségbe. A kérdés, hogy egy ilyen mélypont meddig tart és hogy jutsz túl rajta.

Nekem szerencsém van ezeknél a pillanatoknál, mert olyan emberek vannak mellettem akik viszonylag hamar összeszednek de sajnos el tudom mondani hogy havi egyszer beüt ilyen nap.

Szerintem a amúgy a korosztályunk nagy többsége nem is a tényleges öngyilkosságra gondol- bár ilyenből is ismerek egypárat, akit az utolsó pillanatban mentettek meg - hanem hogy egyszerűen elengedni a gondokat, egy tiszta lappal élni és minden fájdalmat magad mögött hagyni. Szerintem erre mondjuk, hogy gondoltam már öngyilkosságra. Az parább szitu ha valaki azt mondja megpróbált öngyilkos lenni.

Aztán őszintén... Én tisztelek mindenkit aki abból az állapotból felállt.

2021. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!