Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy kell leélnem az egész...

Úgy kell leélnem az egész életemet hogy szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Hát ez van. Már 3 és fél éve szenvedek tőle. Régen minden nap a haverokkal voltam, dumálgattunk, hülyültünk meg ilyenek.Szal nagyon jól éreztem magam. Sok barátom volt ami ma már nem így van... szomszédba lakik egy jó barátom, de vele is csak1 héten 1x beszélek akkor is csak azért mert megyünk piálni... :S Ez régen nem így volt :( Bnőm se volt már egy jó ideje.Kezdek már beletörődni de nem akarok, nem túl kellemes látni hogy az életem romba dől. :S Kipróbáltam már szinte mindent,legtöbb időm azzal ment el hogy fejben próbáltam rendbe rakni a dolgokat de hát ez se segített rajtam. :(Nem is tudom hogy mit kéne csinálni. Adjam fel az egészet úgy se tehetek semmit ellene?
2010. aug. 22. 14:43
 1/6 anonim válasza:

fontos, h hány éves vagy, mert ha tini, akkor majd kinövöd.

nekem is volt szociális fóbiám (egyebek mellett), gyógyszert szedtem, az enyhítette kicsit, de már nem akarok szedni, most terápiára járok és az sokat segít.

2010. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem is ez van!

csalódtam minden bnőmben most egy sincs

senki

szólj ha tud valamit

2010. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szintúgy 18/L

hát vagy beletörődsz vagy pedig harcolsz ellene, de nagyon nehéz

elmész orvoshoz felír vmi sz@rt ami nem nagyon segít, elmész kibeszélni magadból egy pszichológusnak (az már job) de a legjobb a csoportterápia, ott lehet ismerkedni, nem fognak kineventi

nos én még idáig nem jutottam el:S

2010. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
19 vagyok. Kipróbáltam már a gyógyszeres kezelést ami nem vált be, pszichológussal is beszéltem az se segített. Harcoltam ellenne többször is de mindig visszaestem. :(
2010. aug. 23. 08:26
 5/6 anonim ***** válasza:

a legjobb ami segít, szerintem a gyakorlás

ha van ideje az embernek ugye

netről mindenkivel ismerkedni, mindenkivel találkozni

100-ból csak összejön két igaz barát....

és amíg chatel/levelezik az ember azzal is már kezd egyre nyitottabb lenni mások felé

ééés: tudni kell hallgatni. ha valaki hosszasan beszél egy unalmas dologról, csak bólogatni, de ő úgy fogja érezni, hogy milyen jót beszélgettetek

2010. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a szoc.fóbia hülyeség

az emberekkel jó beszélgetni

csak egy trauma vált ki bezárkózottságot

amit fel kell dolgozni és minden happy lesz :)

2010. aug. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!