Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológusom egész...

Ha a pszichológusom egész végig hagy beszélni, időnként fura időpontokban aházik és online ülés közben rádiót hallgat, van okom azt feltételezni hogy nem figyel rám?

Figyelt kérdés
Vagy ez is a terápia része? Esetleg teszt? Harmadik ülésem volt vele tegnap.

2021. ápr. 30. 10:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, ne beszélj már zöldségeket... mindegyik terápia tud hasznos lenni a megfelelő embernek, nekem pl. pont a kognitív nem segített semmit ellentétben az analitikussal, ami az életemet mentette meg szó szerint

kérdező, dobd ki ez a kóklert, nagyon nem normális rádiót hallgatni terápia közben, mi a fenét képzel ez?

2021. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem relaxációs zene, hanem ilyen moslék popvackos adó. Egyszer mondtam neki, hogy egész jól hallani a zenét még így zoomon át is, gondoltam, hátha kapcsol, de csak azt mondta, hogy aha. Közben meg amikor az én cicám nyávogott kettőt, akkor szólt, hogy csukjam ki. Utolsó és utolsó előtti, tudtok picit mesélni arról, hogy melyik mire van pontosan? Próbáltam a neten utánaolvasni, de elég homályos leírások vannak, vagy csak én vagyok értetlen. Azért kerestem fel, mert 4 rokonom halt meg covidban 1 év alatt és rettegek, szorongok.
2021. máj. 1. 18:24
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

Az analitikusan orientált (pszichodinamikus) pszichoterápiák elméleti alapja a pszichoanalízis. Feltételezik, hogy az ember korai tapasztalatai, élményei nagy jelentőségűek a további életében is, és ha ezek az élmények negatívak, akkor elfelejtődnek ugyan, mégis komoly elakadást vagy kellemetlen tüneteket okozhatnak.


Szorongásra a fentin kívül a kognitív viselkedésterápiát javasolják.


Egy jó terapeuta komplex pszichoterápiás módszereket (pl. KIP, NLP, sématerápia...) ötvöz egymással, amit kliens személyiségéhez és problémájához igazít.


A pszichológust váltsd le, csak a pénzedet nyúlja le... Pszichoterapeutánál voltál?

2021. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! Pszichoterapeutához négy hónap múlvára lett volna időpont. Már ahhoz, akit ajánlottak nekem. Gondoltam, addig elmegyek egy tanácsadó szakpszichológushoz, hátha ő is tud addig segíteni. De most mondtam le vele a jövő heti ülést a válaszaitokból inspirálódva.
2021. máj. 1. 18:39
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted! Ilyen problémával mindig pszichoterapeutát/klinikai szakpszichológust vagy enyhébb esetben tanácsadó szakpszichológust keress fel, soha nem egy csak MSc-t végzett pszichológust.


Kitartást!


(Egy másik válaszoló voltam, nem 11#, akit konkrétan kérdeztél.)

2021. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%
Pszichoterapeuta pszichiáter és pszichológus végzettségű személy is lehet. Mivel mostanában kb. minden terapeuta online terápiát tart, feltételezem találnál olyat, akinél van szabad hely. Én amíg személyesen jártam terápiára, addig csak munka után tudtam bevállalni, most hogy a terápia is online van, meg távmunkában is dolgozom, délután 1-kor van a foglalkozásom.
2021. máj. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most, kérdező? Találtál megfelelő segítőt?
2021. máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én integratívra jártam, akit a neten találtam és szimpatikusnak tűnt az írásai alapján. Kb. 60 óra volt, de mai fejjel látom, hogy ablakon kidobott pénz volt. Soha többet!
2022. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!