Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológusom egész...

Ha a pszichológusom egész végig hagy beszélni, időnként fura időpontokban aházik és online ülés közben rádiót hallgat, van okom azt feltételezni hogy nem figyel rám?

Figyelt kérdés
Vagy ez is a terápia része? Esetleg teszt? Harmadik ülésem volt vele tegnap.

2021. ápr. 30. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Rádiót.. na akkor ezért van túljelentkezés a pszichológia szakokra...

Javaslom sürgősen válts "szakembert", mert ő nem hiszem, hogy megéri az árát. A terápia része lehet a hallgatás, de azt úgy hívják az értő figyelem, nem pedig Balázsékon kéne röhögnie...

2021. ápr. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Szélhámos ő is, mint sok kollégája. Nem tudom, mennyit fizetsz neki, de én beérem annak a felével. Nézheted az arcom, és néha reagálok valami értelmeset (aha, hát igen, ez előfordul, hm).
2021. ápr. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen válts szakembert, ez csak a pénzedet akarja. Egy pszichológustól alap, hogy a terápia alatt csak és kizárólag a kliensre figyel és folyamatosan reflektál az elhangzottakra.
2021. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Szánalmas...

Pszichológia szakra jelentkeztem, de az ilyen gyöngyszemek miatt nem fogok bejutni, mert pár ponttal lemaradok, miként ezek gyönyörűen az egekbe vitték a ponthatárokat az évek során. Aztán persze minden második pszichológus annyi empátiával sem rendelkezik, mint egy marék kavics.

2021. ápr. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
15000-et fizettem neki két ülésért, az első ingyen volt. Az elsőn nem szólt a zene, csak a két utána lévőn. Egyébként sok minden van róla a neten, írt egy halom cikket, direkt azért hozzá mentem, mert az írásai alapján tetszett a stílusa. 20 éve van a szakmában. De lehet akkor kiégett. Keresek másikat.
2021. ápr. 30. 10:40
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Nyakamat rá, hogy jobb szolgáltatást nyújtanék a harmadáért is. :D
2021. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Óvodapedagógusi szakmám van, egy èvet tanultam a pszichológia szakosokkal. Ekkor döntöttem el,hogy ha nem egetrengetően muszáj, nem fogok pszichológushoz menni, mert csak kidobott pénz(tisztelet a kivételnek).

Órán telóztak, röhögcsèltek, aludtak, vizsgán puskáztak és beszèlgettek. Kérdem én, ezek hogyan fognak segiteni bárkinek is?! De ők lesznek a nagyra tartott, okos diplomások -.-"

2021. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hú, akkor én mázlista vagyok. Eddig egy pszichológus se csinált ilyet, pedig négynél is jártam, mire találtam egy olyat, akivel jól együtt tudtunk működni és lekötöttek, meg később is elgondolkodtattak a foglalkozásaink. A rádió akkor csak háttérzenének van bekapcsolva? Megpróbáltad megkérni arra, hogy kapcsolja ki vagy amikor aházik, akkor megkérdezni, hogy mit talált aháznivalónak azon, amit éppen mondtál? A mostani terapeutámnál a gyereke szokott a szomszéd szobában hangszeren gyakorolni, ő mindig szól, hogy ha zavar, akkor átmegy máshová.

Sajnos a megfelelő terapeuta megtalálásába sok időt/energiát kell beletolni, de ha megvan, akkor minden másodperc megéri. És ez nemcsak annak köszönhető, hogy sok kókler és a vagy még túl tapasztalatlan vagy már túl kiégett, de annak is, hogy aki ennek jó, az annak nem jó. Mi se vagyunk egyformák és ők se azok.

2021. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen zene volt? Relaxációs?
2021. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen a pszichoanalízis, hogy csak te beszélsz.Sokkal hatékonyabb a kognitív terápia, de még ennél is sokkal jobb a mélylélektani terápia (transzperszonális, integratív).

Nem mindegy, hogy melyiket választod, csak rajtad múlik.

2021. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!