Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a hosszútávú hatásai a...

Mik a hosszútávú hatásai a kialvatlanságnak, a kevés (4-5 óra) alvásnak?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Csökkent teljesítőképesség a munkahelyen, hosszú távon idegbetegség.
2021. máj. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül lesz bármiféle azonnal érzékelhető tüneted. Én évtizedekig két és fél órákat aludtam, mégis pörögtem ezerrel kerestem mint az állat, s még a családra is bőven jutott időm/energiám. A kialvatlanság leggyakoribb oka ugyanis a megemelkedett kortizol szint. A kortizol egy antistressz hormon, amit akkor termel a mellékvesekéreg, ébren kell lenned. Estére a máj lebontja, ilyenkor és csakis ebben az esetben tud érvényre jutni a melatonin nevű alváshormon. A folyamos stressz azonban (a belső, "csendes" stressz is stressz!!!) folyamatos kortizoltermeléssel jár, ami inszomniához vezet.
2021. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Szervezettől is függ, lehet hogy te bírtad ezt 2. válaszoló, de én meg nem egy emberről tudok aki agyvérzésben, szívinfarktusban haltak meg a evés alvás és a túl sok dolog bevállalása eredményeként. Kortól és szervezet működésétől függ mit képes elviselni a szervezet, ha a vese károsult, lehet már nem bírsz ennyit, vagy ha szíves vagy vagy bármi bajod van. Fiatalként, egészségesen lehet bírni, de meg lehet azt is idővel sínyleni,a azért ne úgy beszélj erről mintha tök egészséges, normális dolog lenne a napi pár óra alvás!
2021. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
*kevés, nem evés! :) "kevés alvás...
2021. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha hétközben alszol ennyit, és hétvégén bepótolod, akkor még elmegy. Bár az sem egészséges, de elég sok ember alszik hétköznap 5 órát. Én általában 6,5 órát szoktam hétköznap aludni, hétvégén is max 1-2 órával többet.
2021. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%
Én 2 éven keresztül max 5 órát tudtam csak aludni, csökkent teljesítőképességet,dekoncentrációt és a fáradtság miatt ingerlékenységet tapasztaltam
2021. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

kinek kell alvás?

lassan 2 napja nem alszokxd

2021. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!