Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kábítószer hogyan fejti ki a...

Kábítószer hogyan fejti ki a hatását? Miért szeretik ennyire?

Figyelt kérdés

Csomó filmben láttam, hogy dea-s nyomozók a lefoglalt kokóból az ujjukkal vesznek egy kicsit, majd a fogukra dörzsölik. aztán a szokásos módszer, hogy orrba szívják fel.

mi a különbség?


a másik kérdésem meg az, hogy miért jó másik "világban" élni bedrogozva? Miért jó pörögni állandóan? Soha életemben nem próbáltam és nem is akarom. igazából azért, mert nem merem. Nem csak a függőség miatt. Csak úgy. én alkoholt sem iszom amúgy. De ez mindegy is, csupán érdekelnek a fentebb említett dolgok.


2021. máj. 5. 01:35
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Az első kérdésre a válasz: ez csak show, a való életben nem így derítik ki, hogy az a fehér por micsoda, hanem laborban, különböző tesztekkel (nyilván a lombikból lombikba öntögetés nem túl izgalmas egy akciófilm esetén).


A másodikra: lehetni éppen lehetne, csak a tested ebben a világban van, nem abban a másikban, és ez nagyban befolyásolja a lehetőségeket. Ennyi erővel azt is kérdezhetnénk, hogy miért nem jó az egész életet végigaludni és álmodni. Ugyanez a válasz a kérdésre.

2021. máj. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a hatását úgy fejti ki, hogy az agy pályáit stimulálja (a különböző szerek különböző módokon), ezzel megzavarva a működést, amitől teljesen más dolgokat fogsz érezni, látni, hallani. Ennél bővebben akármelyik ezzel foglalkozó wikipédiás cikkben olvashatsz a különféle drogokról.

Hasonlóan működik az alkohol is, csak nem akkora mértékben, mint a drogoknál (és nem is épít le olyan rövid idő alatt, mint a kábítószer).

2021. máj. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: persze, ezt tudom, ennyi erővel én is odamegyek aztán megmondom, hogy mi micsoda. egy 45 perces ncis részbe bele van nyomva kb 4 év kutatómunka és még 2 év előkészület.


a foghoz dözsölés alatt azt értettem, hogy így "szippantja". nem? csak feltételezés, fogalmam sincs, ezért kérdezem, hogy ilyenkor mit csinál?

2021. máj. 5. 02:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nyalnak bele (egy kicsit) mert a kóla kesernyés, mandulás, esetenként erőspaprikához hasonló ízzel rendelkezik. Egy olyan íze van ami jellegzetes (tehát más drogokra nem jellemző). Ha csak bele van nyalva, akkor csak valószínűség alapján lehet tudni hogy tényleg kóla-e. Persze ehhez azért az állagát is figyelni kell - a jó kóla rögös, és kicsit csillog a közepe. Ehhez minden esetre rutin kell, de az íze alapján 70%-ban be lehet lőni.

Ha már orrba szívnak belőle akkor már lesz hatása is. Egy kisebb kulcs hegynyi is bead már valamit kb 1 órára. Bár az erősebb hatásokhoz komolyabb adagok kellenek :)

2021. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és azért szeretik mert boldogságot él át tőle az ember. Pl intravénásan belőve az egyik legtisztább boldogságot (a heroin mellett) amit (akár) még ez az emberi test kibír. Tehát a végső hatásig is el lehet vele menni. Belül az agyban olyan dopamin "robbanás" történik ami egyébként soha. A crack-nél is ez van. A használó elszáll, lebeg. Ez egy leírhatatlan érzés - de aki ismeri az valószínűleg függő is - hiszen egy ilyet soha nem lehet elfelejteni. Az ember egója meg persze vágyik újra-újra-újra és újra arra boldogságra ami a legnagyobb kaliberű dolog volt az életében.. De ezt csak IV adja, nazálisan meg sem közelíti azt a szintet.
2021. máj. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*határig
2021. máj. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kábítószereknek viszonylag széles tárháza van és elég különbözőképp, különböző hatásokat fejtenek ki. Általánosságban nem lehet egy választ írni mert mindegyik másképp fejti ki a hatását és több módja van a használatnak.

Lehetetlen egy lapon említeni a marihuánát a heroinnal, vagy a kokaint a varázsgombával.

Az alkohol után fű a legelterjedtebb, sok hatása van, meglassult gondolkodás, nevetés, éhség, kiszáradás, érzékelés megváltozása de szorongás, pánik is, nem ártalmatlan de nem is a legdurvább.

Vannak erős halucinogének, gomba, LSD stb. amiktől erős látott, hallott, érzett halucinációk lehetnek. Vannak amiket az emberek főleg bulikon fogyasztanak pl. speed, extasy, ezek a fennmaradást, bulizást, szociális készséget segíthetik de ezek már szintetikus szerek, itt bejönnek az egész testre kiváltott hatások is, veszélyesebbek egy fokkal mint pl. az előzőleg említettek, gyors szívverés, "levert a víz effektus", hasonlók lehetnek.

Vannak extrém addiktívak pl. heroin, kokain, amikről különösen nehéz lejönni ha az ember rászokik. Meg vannak ezek az új pszichoaktív szerek, amik most a legveszélyesebb kategória valószínűleg mind közül és a legnagyobb kárt okozzák a társadalomnak, itt már olyan vegyületek vannak amiket alig ismerünk és folyamatosan változnak, eléggé sötétben tapogatózás.

Mindegyiknek egy a lényege, hogy olyan tudatállapotba jutnak el tőle amitől az ember saját magától nem tud elérni, ez lehet pozitív vagy negatív is (pl. bad trip).

Én azt gondolom róluk, hogy nem igazán kellene élni bármelyikkel is, valamikor már a "csak kipróbálom" után is kialakulhat a függőség. Egyébként én még az itthon legális alkohol nevű kábítószert se annyira erőltetném, az is elég mocskos, csak az tradíció.

2021. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!