Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kémiatanár elő tud állítani...

A kémiatanár elő tud állítani kábítószereket, gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Nem rossz szándékból kérdezem, semmilyen tanárt nem akarok ilyenre rávenni XD Csupán érdekel, hogy megvan-e a megfelelő tudása ehhez. Vagy ezekhez csak a vegyészek értenek?

2019. júl. 7. 15:42
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%

Megfelelő eszközök, leírások, anyagok mellett igen.

Konkrétan bizonyos gyógyszereket egy technikus is simán elő tud állítani megfelelő anyagokkal és eszközökkel.

Mi technikus képzésen például csináltunk aszpirint többek között.

2019. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
A Breaking Bad óta tudjuk, hogy igen.
2019. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

én 3. éves vagyok, tehát mindjárt végzek és fogalmam sincs az egészről, hogy kell, szóval nem

Más: fizikusokról is azt terjesztik, hogy atombombát tud előállítani egy 2. éves. Nagyon nem!

2019. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Atombomba azért más, ott nyilván a pontos műszaki ismeretek titkosítottak. A hasadóanyag beszerzésének nehézségéről nem is szólva. De az alapelvével attól még nyilván tisztában van egy TTK-s fizikushallgató.
2019. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Már egy ügyesebb, érdeklődőbb kémia szakos gimnazista is elő tud állítani.

Például vegyük az aszpirint, amelyet egyszerű laboreszközökkel, akár otthon is elő lehet állítani.

Itt egy recept, persze angol, de látszik belőle, hogy nem igazán "különlegesvegyszer" igényes, a reakciókörülmények pedig simán megvalósíthatóak otthon/alsóbiválybasznád kémia szertárában.

[link]


Azonfelűl, ha van egy recept, ami egy általam érdekesnek talált molekulát szintetizál, azt el tudom róla dönteni, hogy egyrészt megvalósítható-e otthon/alacsony felszereltségű laborban, beszerezhetőek-e a hozzávaló vegyszerek legális úton, meg, hogy mennyire veszélyes/veszélytelen a reakció és körülmények. Mondjuk én vegyészmérnök vagyok, de inkább az anyagtudomány területén mozgok, de szerintem egy kémia tanár is ilyeneket meg tud állapítani.


Azonfelül, hogy tud gyógyszert vagy akár kábítószert is szintetizálni egy kémia tanár, azt is tudja, hogy relatíve elég koszos és melléktermékes/oldószer/stb. maradványos a szintetizált anyag, úgyhogy nem igazán érdemes fogyasztani, még akkor is, ha pl. csak egy egyszerű fájdalomcsillapítóról van szó, mint az aszpirin.

2019. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ mit. Vannak nagyon egyszerű molekulák, pl. a metanfetamin pont ilyen, vagy az aszpirin, amit nagyon egyszerű előállítani. A megfelelő alapanyagokkal egy kémiatanárnak se hiszem hogy problémát okoznának. Bár nem ismerem a kémiatanár képzést.

De amúgy Walter White nem kémiatanár végzettséggel rendelkezett, hanem vegyész volt. Csak mert látom a Breaking Bad-et a kulcsszavaid között. Csak kémiatanárként dolgozott, de többször szóba kerül, hogy ez a tudásához képest alacsony pozíció neki.

2019. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pálinka főzéshez nem kell diploma....
2019. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ö, miért is lett törölve a válaszom? Valami hasonlót írtam én is, mint a #6-os.
2019. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy vegyész hallgató véleménye:

Ha azt vesszük, hogy n+1 droglabor ténykedik, akkor kijelenthetjük, - remélem nem bántok meg senkit - egy majom is meg tudja csinálni, ha megmondják hogy kell. Márpedig az irodalomban (könyvek,cikkek,stb.) bőséggel vannak leírások arra: hogy, mit, mikor, mennyit.

Másrészről saját kezüleg szintetizáltam aszpirint egy gyakorlat során (akit érdekel esetleg 97,3% kitermelés 99,2%), mégsem mertem fogyasztani belőle, ugyanis tudom hogy készült és a szennyezés mértéke bőven lehet halálos. Amennyire tudom tanárszakosaknak is van hasonló gyakorlat (rövidebb és kevesebb), elképzelhető hogy tudnak.

A kábítószer az viszont kb lehetetlen a reagensek piaci monitorozása miatt (elvben). Ha valaki mégis akar csinálni vagy a köztitermék az, akkor jelenteni kell a rendőrségen, hogy hol, mikor és minden gramm anyaggal (itt nem a füvet jelenti az anyag, hanem fő- és mellékterméket) el kell számolni.

Remélem mondtam valami hasznosat!

2019. júl. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Már Krisztus idején is voltak kábítószerek..

Nem kellett az előállításukhoz kémikusi diploma, csak egy javasasszony vagy boszorkány.

2019. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!