Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki eddig milliosnak megfelelo...

Aki eddig milliosnak megfelelo osszeget koltott el pszichologusokra, pszichiaterekre, megsem lett jobban egyaltalan, mihez kezd magaval, valamint pereltetek?

Figyelt kérdés
2021. máj. 6. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy perelnék. Végülis senki nem tartott fegyvert a fejemhez hogy pszichológushoz járjak.

Mások hibáztatasa amúgy sem fogja megoldani a saját helyzetünket.

A pszichológus, pszichiáter segít, de ugyanannyira mi is hozzájárulunk a saját helyzetünk javításához, sőt, nagyban inkább rajtunk múlik, miként alakítjuk a sorsunkat.


Csodát ne tőlük várj, hanem magadtól.

2021. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hibaztatni akarom oket, de csak engem zavar, hogy semmiert nem vallalnak felelosseget se, es egy ertelmes mondatuk nincs?
2021. máj. 6. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Általánosítasz. Minden szakmában/hivatásban dolgoznak olyan emberek, akik nem oda valók. Senki sem kényszerít, hogy az adott pszichológusnál maradj. Ha nem tetszik, nem látod értelmét, akkor válts szakembert.

Mégis hogy vállalhatna felelősséget, ha a terápia kimenetele kb 80%-ban rajtad múlik?

2021. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
A pszichológusok, áterek nem istenek, senkit nem tudnak meggyógyítani, max segíteni kicsit. Klasszikus hiba, hogy sok ember azt várja, h eljár hozzájuk, bekap 2 gyógyszert, aztán otthon ül a fotelben és várja a gyógyulást. A gyógyulás elsősorban a beteg dolga, piszkosul oda kell tennie magát, sport, lelki munka, gondolkodás megváltoztatása, stb. Mit mondanál a peren, hogy lusta voltál, és nem gyógyított meg az orvos? Ugyan már. Ez ugyanaz, hogy a fogorvos sem tud helyetted fogat mosni, vagy a személyi edző helyetted edzeni. Csak elmondja, hogy kb mit kéne csinálni. Amit aztán neked kell önállóan, élethosszig.
2021. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De a fogorvos nem is mondja azt, hogy tessek itt egy tukor, a furo, a tomoanyag, meg egy tutorial video, tomjel fogat egyedul, o meg ott ul melletted.
2021. máj. 6. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sajnos nagyon sok orvoshoz jártam már életemben, mert van mozgásszervi betegségem. És pszichológushoz is. Szerintem ebben ninc skülönbség: pont ugyanúgy nem vállalnak felelősséget. Sőt, ilyen szempontból jobb a tapasztalatom a pszichológusokkal, mint az orthopédiával. De ha mindenkit beperelnék, a gatyám is rámenne.
2022. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De a fogorvos nem is mondja azt, hogy tessek itt egy tukor, a furo, a tomoanyag, meg egy tutorial video, tomjel fogat egyedul, o meg ott ul melletted."


Ellenben pl. a gasztroenterológus vagy a diabetológus azt mondja, változtass étrendet, de nem eszi meg helyetted az egészséges ételt. Vagy az orthopédus elküld gyógytornára, és a kutya sem ellenőrzi, hogy otthon is csinálod-e a gyógytornát (ezzel telt az életem). Úgyhogy sok ilyen van.

2022. jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!