Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD lehet? este legalább...

OCD lehet? este legalább 6szor ki-becsukom az ajtót, visszafordulok mikor már messze vagyok a háztól, hogy megnézzem bezártam-e rendesen, rángatom a kilincset, nagyon sokszor körbejárom a házat mielőtt elmennék,másodpercenként tapogatom a táskám 15

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2021. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Azért hogy biztosra menj, egyszer próbálj meg ellent mondani egy ilyen kényszernek, aztán írd le ide, hogy mit éreztél akkor, hogy sikerült-e kihagyni azt a cselekedetet. (Azért nem írom le, hogy olyankor mit érez egy OCD-s, mert simán beképzelheted magadnak, hogy "ó, igen, és is azt éreztem".)
2021. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
próbáltam, már többször is. volt mikor annyira szorongásom lett, hogy nem tudtam kibírni, de volt olyanis mikor kibírtam
2021. máj. 8. 07:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg OCD. De ezt egyedül te tudhatod biztosra, hisz te tudod, mit és hogyan érzel.

Régen én amikor tudtam, hogy van valami bajom, és keresgéltem a neten, hogy vajon mi lehet a baj velem, hogy ilyen vagyok, sok betegségre azt hittem, hogy nekem is az van, de amint rátaláltam az OCD-re, akkor már biztosra tudtam, hogy nekem ez a bajom, semmi más. Mert egyszerűen ugyanaz volt a diagnózis a neten, mint nekem, és teljesen magamra ismertem.

2021. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mintha magamat olvasnám. 😳 Én utálom, hogy ilyen vagyok, eléggé idegesítő. Amúgy én is megpróbáltam azt, hogy nem néztem meg mindent 20x, nem rángattam a kilincset meg semmi és végig azon gondolkodtam, hogy vajon mit hagyhattam égve, ajtó zárva van-e stb... kèrdező most lehet hülyének fogsz tartani (nem baj 🙃 ) de én azt kezdtem el csinálni, hogy lefényképezek mindent pl gàztűzhely, villany, ajtó, konnektorok stb.. így nálam volt a bizonyíték, hogy minden okè, és nem aggódtam amíg távol voltam.
2022. ápr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!