Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen betegség?

Létezik ilyen betegség?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesítő a férjem. A mi gyerekünk és a férjem nővérének gyereke egy idősek. Nekünk első baba, a tesójáéknak nem.


Teherbeesésem óta kb semmiben nem értünk egyet a férjemmel, mert betegesen ugyanazt mondja és gondolja mindenről, amit a nővére. Ez már nem normális dolog. Ez valami betegség lenne?


Pl. 1:

A nővéréjék olcsó babaülést vettek, de én olyan akarok, amit aminek van normális töréstesztje, de az sokkal drágább. Meg is engedhetjük magunknak, hogy olyan vegyünk (de most pl. szőnyeget venne ugyanannyiért, mint egy jobb minőségű babaülés...), de nem lehet rábeszélni, mert szerinte az olcsó ugyanolyan jó (mert a nővére is ezt gondolja).


Pl. 2:

A nővére elég lengén öltözteti a babáját (nem lesz tőle semmi baja, az biztos, de még én is fáznék úgy), úgyhogy én kicsit vastagabban öltöztetem a miénket. A férjem állandóan piszkál emiatt. Meg minden miatt.


Napokig sorolhatnám... Azt akarja, hogy mindig, minden ugyanúgy legyen, mint a tesójáéknál... Teljesen kikészít, legjobb lenne, ha inkább akkor oda is költözne, mi meg a kislányommal ketten lennénk magunknak, mielőtt az én idegrendszerem is tönkre megy.😁



2021. máj. 10. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A tiédnek te vagy az anyja.

Te vagy vele a legtöbbet.

Mindenki másmilyen.

Baba is , anya is.

Komolyan, szokd meg hogy lesz olyan aki mindig mindent tud. Köszönd meg az észrevételt És tedd amit jónak látsz. Te tudod mi kell neki igazán. Nem más.

2021. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja a parodnak csak nem veled ért egyet hanem inkább a novereddel

Ez nem betegség

2021. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem "betegség", de biztos van valami pszichés, tudatalatti oka. Rá kéne néznie szakemberrel a gyerekkorukra, de aki így benne van valami kerékben, az sajnos erre pont nem annyira szokott hajlandó lenni, hiszen mindenki hülye, csak ő a helikopter.
2021. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy alomból vannak, hasonló nevelést kaptak, oersze hogy ugyanúgy gondolkodnak sokmindenről.

A kérdés inkább az, hogy ez téged miért zavar. Mielőtt hozzámentél, vagy gyereket szültel neki, nem ilyen volt?

2021. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Engem nem zavarna, ha nem kritizálná minden egyes anyai tettem.


Miért nem kezdem el előbb a hozzátáplálást, ahogy a tesója? (Azért, mert utána nem akar majd annyit szopni, az orvos és a védőnő is mondta, hogy nehogy elkezdjem előbb.)


Miért nem adom neki a tejmentes tápszert, amit a tesója javasalt? (A doki erről is lebeszélt, végül a tesójára hallgattam, a gyerek majd megfulladt tőle olyan híg volt és azóta nem hajlandó enni + ugyanúgy nem múltak az akkori panaszai.)


Miért akarom még szoptatni? A tesója is abbahagyta. (Legjobb az anyatej, hülye lettem volna elpocsékolni.)


Miért nem adom neki a tejpépet, amit a tesója javasolt? (Ezt végül kipróbáltam, de jo, hogy nem akkor amikor erőszakoskoditt, mert akkor a védőnő is mondta, hogy semmivel nem kellett volna még tömnöm.)


És még mindig sorolhatnám...

Nagyon szeretem a tesóját, a gyereknevelési módszerei pedig nagyon jók, ilyen jólnevelt gyerekeket sem láttam még sehol,mint az övéi, de attól nem muszáj mindenben egyetértenünk és ugyanúgy viselkednünk.


Amúgy régen is voltak dolgai, de most éleződött k.

2021. máj. 10. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan fárasztó lehet, az állandó kritizálás az feketén-fehéren bántalmazásnak minősül mellesleg, de engem az is aggasztana, hogy ezek szerint nincs egy saját gondolata se.
2021. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!