Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egyg 1 éves kislányom és...

Van egyg 1 éves kislányom és nagyon aggódom mert attól félek hogy autista! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem szereti ha olelgetjuk, nem bújós, minden kis zajtól megijed. Most kezd egyedül járni de mikor kapaszkodik meg mindig labujhegyes. Mikor mérges vagy izgatott repdes a kezeivel. Nagyon rosszul alszik. Mikor azt szeretné hogy ki vegyem az ágyból vagy székből nem nyújtja felém a kezét inkább rám mutat az ujjával vagy mutat le a földre, hogy oda szeretne menni! Szerintetek? Köszönöm a válaszokat!

#autizmus #idegrendszer #Szenzorossag
2021. máj. 15. 05:36
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Itt minden szülő azt hiszi autista a gyereke, mert valami nem a nagykönyv szerint megy...

Nem, nem az! Ennyitől nem lesz. És 1 évesen még csak ki sem vizsgálnák, hanem 2-3 évesen. Teljesen oké amit írsz, sokan lábújjaznak, nem minden baba bújós, az, hogy nem nyújtja a kezét, hanem mutat hogy hova akar menni, tök jó!

2021. máj. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem ne aggódj. Az én fiam is pont egy éves volt amikor ezen paráztam. Ö sem rajong azért, ha ölelgetjük, sőt, simán el is tol. Az én fiam is sokáig úgy ment, hogy kapaszkodva, és sokáig lábujjhegyen. Ö is hadonászik. A foga jön, az zavarhatja, azért alszik rosszul mostanában, meg egymillió oka van, amit nem tud elmondani, pl: túl meleg van, túl száraz a levegő, rossz helyen van az ágy, jön a foga, fáj a poca, rosszat álmodik. Nekem amúgy a védőnő azt mondta, hogy az autizmus első, korai jele, hogy kerüli a szemkontaktust. Nekünk az megvan. Azt is mondta, hogy minden második szülő ezt gondolja. Szerintem ne aggódj.
2021. máj. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
a fiam sem autista, 9 eves. nem szereti ha olelgetem vagy puszilgatom, ha valaki egy ujjal a kajajahoz er mar meg sem eszi, nem nyul hozza. en meg 3 eves koromig csak labujjon kozlekedtem, ha anyam a talpamra probalt allitani, egyszeruen eldoltem mint egy zsak...
2021. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. máj. 16. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Orvos tud pontosat mondani, de nem, nem autista.
2021. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!