Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akit gyermekkorában bántalmazt...

Akit gyermekkorában bántalmaztak, nagyobb eséllyel lesz mentálisan beteg?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor milyen mentális betegségeket tud okozni a bántalmazás?

Vagy a mentális betegségek kialakulása csak a genetikán múlik?



2021. máj. 16. 11:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, akit bántalmaztak, nagyobb eséllyel lesz mentálisan beteg.
Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz.
Csak néhány fajta mentális betegség kialakulását okozhatja a bántalmazás.
55 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szinte minden ilyen beteg bántalmazva volt valamilyen formában. Ritka a genetikai ok.
2021. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Persze! Nézd csak meg doktorminiszterelnök urat!
2021. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak genetikai mentális betegségek, legalábbis olyan lehetséges, hogy valakinek hajlama van valamilyen betegségre. De ezek is általában bizonyos környezeti hatásokra szoktak felerősödni, "kicsírázni". De a létrejöttük a hajlam nélkül is lehetséges, csak szimplán akik rendelkeznek ilyennel, nagyob eséllyel válnak azzá egy bizonyos traumák hatására. Pl. skizofrénia, ASPD
2021. máj. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló összefüggés van...

És ez a fajta lelki sebzettség legalább akkora befolyásoló tényező, ha nem komolyabb, mint bármilyen genetikai eredet. Egyébként ez a genetikai eredet is egy érdekes kérdéskör, mert ha fennál is ilyen eredet bizknyíthatóan, valójában ez is pusztán csak a hogyanra válasz igazság szerint, a miértre nem. Megítélésem szerint a miértre sokkal inkább lehet válasz bármely esetben a kérdésed címében foglaltak szerinti dolgok.

2021. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Valójában azért tettem fel ezt a kérdést, mert engem egész gyermekkoromban vert az anyám. Sajnos már 15 éves koromban bipoláris zavarral diagnosztizáltak.

Azt olvastam valahol, hogy ezt a betegséget az okozza, hogy bizonyos hormonokból (pl.: szerotonin, dopamin) nem megfelelő mennyiséget termel az agy.

Döbbenetesen hangzik, hogy a bántalmazás ilyen szinten ki tud hatni az agy működésére. :(


Ha valahogyan fel tudnám dolgozni a rossz emlékeimet, lehet, hogy meggyógyulhatnék?

Vagy én már biztos, hogy így fogok maradni örökre?

Nem is tudom felfogni, hogy lehet, hogy sosem lesz már belőlem "normális" ember...

2021. máj. 16. 13:11
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Szedd a gyógyszereket, járj terápiára, a többit az idő, illetve a szakemberek csoportja eldönti.
2021. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
Ptsdvel foglalkozó pszichológust keress
2021. máj. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

7

Ki beszelt PTSD-rol? A kerdezonek megvan a diagnozisa. Arrol nem is beszelve, hogy pszichologus nem foglalkozik PTSD-vel, az az orvos (pszichiater) feladata.

2021. máj. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
47%
Az újabb ismeretek szerint a legtöbb mentális betegségnek a bélflóra felborulása az oka, és voltaképp nem is betegségről, csak diszfunkcióról beszélünk.
2021. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!