Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fű/marihuanna drognak számít?

A fű/marihuanna drognak számít?

Figyelt kérdés

2021. máj. 17. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
A drog definiciója: biológiai hatású hatóanyagot tartalmazó szárított növényi vagy állati anyag.
2021. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

1

Akkor a gyógytea is az?

2021. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
3. Igen az. Csak a tea legális, a mariska pedig nem :-)
2021. máj. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Akkor gondolom a víz is, mivel annak is van biológiai hatása. Meg úgy minden másnak is, amit beviszünk a szervezetbe. Te szerintem a pszichoaktív hatásra gondolsz.
2021. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
5-ös milyen vízről beszélsz? Drog az egy fogalom. Mindenfajta gyógyhatással rendelkező anyagot és vegyületet jelent, ami egy élő szervezet működését befolyásolja.
2021. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A biológiai hatás mióta egyenlő a gyógyhatással? :D
2021. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Drog az az anyag, ami az központi idegrendszerre fejti ki hatását, és megváltoztatja annak működésèt. Ez a pontos definíció.


A fű tehát drog. Mivel hatására ellazulsz. Fizikailag nem, pszichésen rá lehet kattanni. Bár én kézremegést tapasztaltam mikor befejeztem.


Nem egy kemény drog, de a pénzt ugyanúgy viszi, te meg megteremted rá, mert el akarsz lazulni. Azért nem vagy rá mindenért képes mint a heroinèrt. Ez így van az alkoholnál is, mielőtt bárki azzal jönne, hogy az mivel jobb.


Fű egyik veszélye, hogy a rejtett pszichés betegségeket előhozza, miközben lehet hogy a hajlam ellenére sosem jött volna ki.


Másik veszélye, hogy nem tudhatod te mennyire vagy hajlamos a függőségre. Ezért nevezik kapudrognak. Lehet 10-ből 1 ember lép tovább erősebb cuccok felé, de mind a 10 azt hiszi, hogy a másik lesz az.

2021. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Amúgy van abban valami, hogy a gyógyszerek is drogok, szoros értelmezésben.

A fájdalomcsillapító se a fogad gyógyítja meg, hanem az agy fájdalomért felelős részére hat.


Itthon a drog alatt a szóhasználatban az illegális anyagokat értjük. Ami növényi, vagy szintetikus. Vannak országok ahol a drog szó a gyógyszereket is magába foglalja. Amúgy a kábìtószerek közül a legtöbb forgalomból kivont, vagy szigorú ellenőrzéshez kötött gyógyszer.


Pl az összes ópiát, a heroin eredetileg a morfium függőség kezelésére hozták létre, csak fordítva sült el mert durvább cuccot kaptak a morfiumnál.


A kokain volt helyi érzéstelenítő is.


A barbituràtok eredetileg antidepresszánsok, csak túl kicsi a különbsèg a terápiás és a halálos adag között. Sok pszichés beteg könnyen lett öngyilkos tőle.

2021. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de a barbiturátok nem antidepresszánsok voltak, hanem nyugtató, altató, görcsgátló szerek.
2021. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!