Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns gyógyszer...

Antidepresszáns gyógyszer újraszedése elején fokozott szorongás mikor múlik el, vannak tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Citalopramot szedtem egy jó ideig szorongásos depresszióra és hozzá társuló pánikbetegségre, majd elhagytam, de most visszatértek a tünetek. Tegnap kezdtem el ismét szedni, de sajnos fokozott szorongást hoz elő belőlem, amit olvastam is a tájékoztatóban, hogy normális. Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Meg tudna nyugtatni valaki, hogy ez hamar el fog múlni? Jelen pillanatban nem merek még egyet bevenni, mert félek, hogy annyira fokozza majd a szorongást, hogy pánikrohamom lesz :((

Köszi előre is a tapasztalatokat!



2021. máj. 19. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
2-3 hét minimum kell neki.Nem adtak hozzá ideiglenesen nyugtatót? Az ilyen átmeneti időszakokra amíg nem fejti ki a hatását a gyógyszer szoktak adni kiegészítőt.
2021. máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Mennyi ideig nem szedted? Ha csak pár hónap, akkor hamar elmúlik. Szedj hozzá egy kis nyugtatót.
2021. máj. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

3 hónapja nem szedem, és kaptam nyugtatót, csak még így is rettegtem, de nagyon jó, hogy megerősítettetek, köszönöm :)

2021. máj. 20. 19:30
 4/4 Bandika78 válasza:

Sziasztok!

Én pontosan ugyanígy jártam, több évnyi szedés után idén tavasszal abbahagytam a Citapram 20 mg-ot, aztán jött pár probléma és negatív esemény és pár hét alatt visszaestem. Most újra kezdtem szedni de egyenlőre csak 10 mg-al, de ugyanezek a tüneteim, álmatlanság, szorongás... Remélem elműlik majd és újra hatni fog. Jó tudni hogy nem vagyok egyedül és más is jár hasonló cipőben. Neked azóta jobb lett?

2021. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!