Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet pánik roham? Vagy mi ez?

Ez lehet pánik roham? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Elég régóta van egy visszatérő roham szerű problémám:

-Ott kezdődik minden, hogy ideges leszek. Lehet ez egy régi emlék miatt(rosz emlék), felbasz valaki, ha igazságtalannak érzek egy szituációt. De előfordul, hogy nem kell idegesnek lennem, elég szomorúnak(vagyis, valami ahoz hasonló érzés) lennem, csak jön, de olyankor rövidebb a dolog és nem olyan vészes.

-Gyakran ilyenkor gyilkos/öngyilkos gondolatok törnek rám, vagy egyszerűen, lassan, kínozva elAKAROM pusztítani magam. Vagy egyszerűen csak rosszul vagyok és szörnyen érzem magam(ha csak ez van, akkor elviselhető a roham és rövid is.)

-Általában a roham szerűség előtt izomrángásaim vannak(tudjátok, amikor igy valaki dobol a lábával, kezével, pattog, ilyenek.)amit tudatosan le tudok állítani, csak mivel frusztrált vagyok, nem áll szándékomban.

-Általában görcsösen összekuporodok,

-a hangokat 2x élesebben és erősebben hallom és gyakran rémisztőnek tartok akár hétköznapi hangokat pl.: anyám sétál papucsban a folyosón(olyankor ez a hang szó szerint megőrjít) ennek megírása előtt kb 1 percel volt ilyen rohamom, nem bírtam végig hallgatni egy olyan zenét, amit egyébként nagyon szeretek, mert egyszerűen félelmet keltett bennem(mivel metál, ez nem meglepő, de normális esetben én metálra szoktam aludni is(mielőtt valaki azt mondja, tuti emiatt vagyok kattos, mert sátánista metál fhuj, jelentem, metált hallgatni azután kezdtem, hogy ilyen rohamaim lettek)).

-Kellemetlen, ha ilyenkor valaki ott van a közelemben(általában anyám) ilyenkor egyszerűen, szabadon, minden bűntudat nélkül gyűlölöm őt.

-Gyakran érzek ilyenkor kényszert arra, hogy a kezembe harapjak/verjem magam. Van, hogy ennek be is adom a derekam. Van, hogy vagdosni kezdem magam. A vagdosásnál általában abbamarad a "roham", mivel az valószínűleg elég fájdalommal jár, és ez megállít, vagy nem tudom, de valahogy leáll.

Csak hogy átéreztessem a helyzet bizarrságát, volt, hogy festeni kezdtem a véremmel. Ott valószínűleg azért múlt el a roham, mert az alkotás koncentrációt és öszpontosítást igényelt.

Szeretek bizarr dolgokat csinálni.

-Előfordult már, hogy lekötöztem a kezeim egy-egy súlyosabb alkalomkor, hogy ne tegyek kárt magamban és vagy a környezetemben(2x történt meg eddig, mire lekötöztem magam, általában lehiggadtam).

-Gyakran tapasztalok légszomjt, volt alkalom, mikor nyáladzottam, mint egy kutya.

Van, hogy menekülési kényszerem van(el akarok tűnni az adott helyről, vagy csak szimplán el akarok tűnni).


Nem érzek halálfélelmet, ami jellemző lenne a pánikrohamra, valamint egy csomó tünet hiányzik, viszont van egy csomó, amiről eddig nem hallottam(pl az említett, "élesebben hallok mindent").


Járok szakemberhez(eddig azt mondták dühroham), de eddig nem tudtam neki eddig erről beszámolni és a következő rendelés sokára van. Viszonylag régóta vannak ilyen rohamaim(kb 1-1 és fél éve, kb azóta nehezemre esik sírni, vagy ordítani), kezd frusztráln,ihogy nem tudom névvel illetni őket.


Nem drogozom, nem cigizem, a környezetemben senki nem cigizik, alkoholt ritkán fogyaztok és berúgásig inni csak az utóbbi 5 hónapban kezdtem.

Magyarul nincs függőségem(és eddig nem is volt semmilyen.)


Elfogadom azt a választ is, hogy szimpla hisztéria, mert nő vagyok, és pubertás korban, így szimplán lehet a hormonok hibája a dolog.


Annak is örülök, ha valaki leírja a hasonló tapasztalatait, nyitott vagyok az eszmecserére és keretek közt a vitára is.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. máj. 21. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem pánik,de nem is hiszti nézesd meg magad egy pszichológussal.
2021. máj. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1# válaszolóval. Jóval több és más jellegű tüneteket is produkálsz egy pánikrohamhoz vagy "tinédzserkori hisztihez" képest. Laikus létemre én egyetértek azzal, hogy ez dühroham - élőben láttam és hasonlít az általad leírtakhoz-, de valószínűleg más is áll mögötte. Milyen szakemberhez jársz? Jó lenne, ha klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához járnál terápiára. Ha nem is adnak neked egy konkrét diagnózist - mivel rengeteg mentális zavart csak 18 éves kortól állapíthatnak meg -, legalább rájönnétek hogy mi okozza ezt a viselkedést, és hogyan kontrollálhatnád vagy vezethetnéd le a feszültséget.
2021. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!