Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik roham jön rám és szorong...

Pánik roham jön rám és szorongás ha dolgozni kell menni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok most végeztem gimnáziumba, sajnos volt egy komolyabb evés zavarom. Mostanában a szorongással és pánikkal küzdök. Dolgoztam nem egy helyen eddig, főleg nyári szünetben, de mindig ugyanaz a procedúra, szorongok, pánikolok minden munkahelyem előtt. Alig kapok levegőt, félek az emberektől, hogy valamit rosszul csinalok. Volt, amikor túl léptem ezen a holtponton, és teszek mindenre és mindenkire ha úgy viselkednek velem, de nagyon negatív tapasztalataim vannak eddig munka terén. Szeretnék pénzt keresni,de ahogy abba belegondolok hogy emberek közé kell menni és egyszerűen csak pánik tör rám, nem kapok levegőt, felpörgök gyorsan ver a szívem. Nincs pénzünk pszichológusra. Van egy barátom, de ő nem érti ezeket a dolgokat. Valamit csinálni akarok a nyáron, és szeretnék venni magamnak egy csomó mindent.Nagyon magam alatt vagyok és egy senkinek érzem magam, egyszerűen olyan rossz hogy senkivel nem tudom ezt megosztani mert csak kiosztanak és belül tényleg nagyon rosst. Legalább 10 helyen dolgoztam eddig, alkalmanként de minden egyes nap ezzel a fuldokló érzéssel indultam el,és mivel a bezártság miatt még jobban ki jött a pánikom és a szorongásom mégnehezebb. Mit tehetnék, hogy jobb legyek? Mit dolgozzak?

Egyébként mostohaapámmal élek, édesanyám hetente egyszer haza jön, ő a bátyámmal él, ak skrizofrén. El kellett költöznie, mert elviselhetetlen volt, nem lehetett vele élni, rengeteg fájdalmat okozott nekem. Mostoha apám mindennap iszik és részeg. Barátaim egy másik városba voltak, de 1 évig lelkileg terrorizaltak, úgy, hogy a legjobb barátnőm kreált interneten keresztül egy fiút, aki egy évig írt nekem és nem tudtam végig hogy vele beszélek. Apám az másik városba. Nővérem meg külföldön, de ő se ért meg. Egyszerűen emberek felé sem tudok nyitni, utalom a testem, a mostani korlátozásokat, lázadok az egész ellen ami van, és közben pánikolok amiatt, aki vagyok



2021. máj. 15. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Van ingyenes pszichológiai rendelés, próbáld azt meg.

[link]


Hiába a pénz, egészséget rajta nem vehetsz.

Pontosabban azt az önuralmat, amit a magad sorsának a kézbe vétele jelent, nem fogod tudni megvenni pénzért.

Márpedig ez előrébbvaló, sokkal nagyobb prioritást élvez.

Fontosabb az, hogy normális életet tudj élni, jobb egészségben, semmint a pótolható kacatok amik megfogták a fantáziádat.

Az egészség és az idő nem pótolható.

Ha van előbb egészség, és önmagadat, a társaságot, a munkahelyed is elfogadod, akkor később könnyebben meg tudod keresni a pénzt.


Mint így ahogy most éppen vagy, problémákkal terhelten.


Kezdd az alapokkal.


1. Tiszta víz, minden nap legalább 3 liter. Ez kell ahhoz, hogy az idegrendszerednek elég oxigént szállítson a vér és kiegyensúlyozottabb lehess. Fél literrel indítsd felkelés után a napot.

2. cukrok nem tesznek jót az idegrendszernek, sem az anyagcserének.

Nem, nem attól lesz energiád, csak a reklám mondja ezt.

3. multivitamint nézz és szedj. Minden nap egyet minimum.

4. testmozgás friss levegőn minden nap - ne ess túlzásba, itt a friss levegőn van a hangsúly

nézhetsz olyan munkát is amit a szabadban kell végezni, kevés, de jó kollégával is akár, pl. ács, napszám, építések...

5. napsütés...és belülről is... érezd ahogy a nap sugarai átjárják egész tested, egész lényedet...ne feledd - a felhők fölött is mindig süt a Nap. Pozitív gondolatok, remény és Hit.

Kérjetek és megadatik.

Kérd azt, amire valóban szükséged van.

Ha munkalehetőség az, akkor biztos, hogy megkapod.

Munkaügyi központ is jó ha nincs más.

2021. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen teremts egy sorrendet, amivel elkezded az életed fonalát felgombolyítani. Kezdd önmagaddal - hiszen minden magadból indul ki. A jó is. Ha nincs önbecsülésed - szerezd meg. Hogyan? Önmagadat - szeresd meg. Ha apránként is, de menni fog. Minden nap minden órájának minden percében egy egészen aprányit, de haladj benne.
2021. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szeretet-meditáció, erre keress rá.
2021. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szedjél gyógyszert, ha a munkaképességedet csökkenti a szorongás. Én is jobban jártam volna, ha hamarabb rájövök. 9 éve szedek Citalopramot, nekem bevált, nem is a legdurvább gyógyszer, már a modernebbek közé tartozik.

A másik javaslatom a hit Istenben. Létezik gondviselés, akik keresi Istennel a kapcsolatot, s így egy biztos pont kerül az életedbe. Tapasztalatból mondom, hogy létezik! Ajánlom a Zsoltárok könyve olvasását és az Újszövetséget.

Tanulhatnál is valami piacképes szakmát, például pénzügyi-számviteli, vegyésztechnikus, nem tudok kapásából többet.

Olvassál értékes könyveket, értékes filmeket nézzél, hogy jobban megismerd a világot, bölcsebbé válj. Még keveset tudsz róla, mert fiatal vagy.

2021. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!