Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen személyiségzavar lehet?

Ez milyen személyiségzavar lehet?

Figyelt kérdés

Alapvetően introvertált vagyok, de kissebb társaságban nagyon vidám, humoros és kedves tudok lenni, sokan szeretnek, kedvelnek, de keveseknek nyílok meg igazán. Introvertáltságom miatt szükségem van egyedüllétre, ha ezt nem kapom meg akkor zaklatottá válok. Empatikus vagyok, könnyen átérzem mások problémáit és az emberekkel könnyen kapcsolódom, jól rá tudok hangolódni a másik személyiségére ezért a kapcsolatteremtés nem okoz gondot. Viszont ha már valakivel párkapcsolatba kerülök előbb-utóbb előjönnek a saját személyiségem jegyei és ezt a partner általában nem tolerálja: vagy meg akar változtatni vagy elhagy, merthogy nem erre fizetett be. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, csak néha én is lehetek nyűgös, szenvedhetek migréntől vagy szoronghatok valamitől, esetleg gondolkodkodhatok másként vagy másképp cselekedhetek, mint ahogy azt a partnerem szeretné, holott az elején azt hitte, hogy én vagyok a "csodanő". Emiatt rengeteg csalódásom volt már.


Múltkor egy barátomat kisértem el az addiktológiára, mint segítő és a pszichiáter írta ezt le rólam, amit fentebb taglaltam. Leesett az állam, hogy így kielemzett és hogy ilyen jól ráérzett.


Ez valami személyiségzavar lehet nálam?



2021. máj. 21. 19:05
 1/6 Tepfal ***** válasza:
100%
Ha az életedben funkcionális zavarokat okoz a személyiséged, keress fel pszichológust és segíteni fog. Az öndiagnosztizálás káros lehet, egyrészt mert nem értesz hozzá, másrészt mert nem fogsz tudni magaddal kapcsolatban tisztán látni. Az itt kapott ötletekkel hasonló a helyzet, felelős szakember nem fog neked itt tanácsot adni személyes konzultáció nélkül.
2021. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem személyiségzavar.
2021. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem személyiségzavar. Ha meg akarod tudni, hogy az "eredeti" személyiségedet miért akarják megváltoztatni a párkapcsolataidban, akkor keress fel egy pszichológust. Az öndiagnosztizálással semmire sem mész, csak szakember állapíthatja meg, ha valamilyen mentális zavarod van.
2021. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

mindenképp szeretnél magadnak egy személyiségzavart, vagy mi?

introvertált vagy, ahogyan írtad is, semmi bajod nincs, örülj neki...

2021. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, dehogy szeretnék! :D

Csak valahogy sose jönnek össze a párkapcsolataim és a problémás embereik kihasználnak.

2021. máj. 22. 14:35
 6/6 anonim válasza:
48%
Amit leírtál az rám is igaz.
2021. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!