Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek következtethetn...

Ezek a tünetek következtethetnek pszichés betegségre(skizofréniára)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A családomban megtalálható depresszió, nagyszülőnél skizofrénia is.

Háttérben nem volt könnyű életem eddig sem,de kinek volt?

Fél éve szültem. Most pár hete kezdtek lenni ilyen tüneteim vagy nem tudom annak nevezhetem-e. Egyik éjjel mentem ki a mosdóba és mintha fények cikáztak volna a számítógépek körül. (vibráló lámpa szerű,de csak ott körülötte). Na most mikor másodszor mentem ki már nem láttam. Szóval szerintem ez a valóságba meg sem történt. Tegnap pedig szintén mikor kimentem a mosdóba mászott egy pók a falon. Pókfóbiás vagyok! Azonnal szóltam a páromnak,mert nem mertem megmozdulni se :D Mire bejött már nem volt ott,valószínűleg nem is volt ott???

Akkor egyik nap meg etettem a picit és a mellettem lévő ajándéktáskába,mintha zörgött volna valami. Mondom biztos büdös bogár vagy valami..aztán mintha már mozgott is volna..kb felugrottam.Letettem a babát,kipakoltam a tasit és az ajándékokon kívül más nem volt ott. Nem ugrálhatott az a szar!Lehetetlen :D

Szóval most folyamatosan rettegek,agyalok,hogy én is olyan leszek,mint a nagyszülőm.Ő neki nagyon erős tünetei vannak sajnos. Nem élek jó környezetben,ezt nem részletezném,de "mérgező" és félek ezek a hatások kiváltják nálam is. Plusz napi szinten vagyok a skizofrén beteggel,ami nincs jó hatással.

Elképzelhető,hogy nálam is kezdeti tünetei vannak?Érdemes felkeresnem szakembert? (állami 3 hónapra ad időpontot...)


33/N


2021. máj. 23. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Miért volt érdemes gyereket vállalni rossz körülmények közé, mentális beteg ápolása mellé?
2021. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Régóta szerettünk volna gyereket,de nem lehetett. Most végre sikerült több év után..Az orvosom mondta,amint jók lettek az eredményeim,hogy most kell megpróbálni,mert utána elképzelhető,hogy többet nem lehet.
2021. máj. 23. 09:57
 3/4 A kérdező kommentje:
a skizofrént nem ápolom teszem hozzá..
2021. máj. 23. 10:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy utalhatnak-e ezek a tünetek skizofréniára, azt csak egy szakember tudja megmondani. Nem kell feltétlenül rögtön egy súlyos mentális betegségre gondolni. Az is elképzelhető, hogy fáradt voltál éjjel, olyankor "káprázik" az ember szeme. A pók pedig lehet, hogy elmászott mire odaért a párod. Az pedig mindenkivel előfordul, hogy néha olyasmit hall, ami valójában nem volt ott. pl. telefon csörgés. Akkor kell aggódni, ha ezek a dolgok rendszeressé válnak.

A te esetben én mindenképp ajánlom egy szakember felkeresését. Egyrészt azért, hogy megnyugodjál - az írásodból sugárzik az aggodalom, ami csak akkor fog elmúlni, ha egy szakemberrel megbeszélheted a dolgot -, másrészt az öröklési hajlam miatt.

2021. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!