Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek utalhatnak...

Ezek a tünetek utalhatnak valamilyen mentális problémára vagy betegségre? Ha igen, akkor hová érdemes fordulni?

Figyelt kérdés

-Lazulásra és kikapcsolódásra teljes képtelenség

-Általános rossz kedv több éve, ami néha legfeljebb 1-2 napra múlik el, akkor is legfeljebb akkor, ha valamilyen hobbit csinálok, vagy akkor sem (jellemzőbb, hogy hobbi végzése közben sem múlik el)

-Órákon figyelésre képtelenség több éve, még olyan tárgyakból is, amik egyébként érdekelnek

-Általános életuntság több éve

-Társaságban feszülés (a normál állapotnál is jobban), félelem attól, hogyha rosszat mondok/csinálok (véletlenül), akkor elkönyvelnek egy idiótának

-Váratlan helyzetben (néha) mintha elfelejtrnék értelmes magyar mondatokban beszélni

-Általános érzelemmentesség, vagy ha van is, akkor kb. 95%-ban negatív (düh, utálat)

-Alvászsvarok, néha reggel 6-kor, néha reggel 10-kor, néha meg délután 1-kor kelés, akár 10-12 óra alvás, ami után nem vagyok kipihent

-19-15 percnyi koncentrálástól elég extrém mértékű fáradtságérzet (olyan mértékű, hogy akár agynak is tudnék dőlni sokszor)


(Ezek a tünetek néhány éve kezdődtek egy csúnya iskolai kiközösítés és megalázás után, előtte nem voltak ilyen gondjaim, azóta a fentebb felsorolt tünetek azóta fenállnak, az utóbbi kb. 2 hónapban mintha súlyosbottak volna.


Ha ezek mentális gondra utalnak, akkor pszichiáterhez menjek diagnosztikáért, amivel beállíthatok egy pszichológushoz / pszichiáterhez / akárkihez? Hogy működik ez?



2021. ápr. 27. 01:33
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia,


Én elmennék pszichológushoz a helyedben.

Igen, ez mentális probléma lehet, amit ha nem fogsz kezelni, akkor súlyosbodni fog sajnos.. A vége az lesz, hogy utalni fogod az embereket is és alig akarsz kimozdulni.. Hidd el, kezeltesd!

DE egy valamit jegyezz meg!

Ha gyógyszert akar adni a pszichiáter(pszichológus nem tud felírni csak az előbb említett szakorvos.) akkor mondj nemet!

SOHA ne szedj antidepresszánst, mert tönkre mész... Nekem is felírták, de megmondtam, hogy nem fogom szedni...Találtunk egy alternatívát ami természetes.. Remotix Extra, vény nélkül kapható gyógynövényes cucc, nálam használt..

2021. ápr. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
REMOTIV EXTRA* nem remotix, elírtam.
2021. ápr. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
2-üveg sör !
2021. ápr. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1: Már most utálom az embereket, és most is nehezen mozdulok ki...
2021. ápr. 27. 08:15
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Én ezekből figyelemhiányos hiperaktivitásra és szociopátiára gondolnék. Nyugodtan olvass utána és gondold át hogy szerinted mennyire illik rád.
2021. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 20rd17 válasza:
Én először próbálnám megbeszélni a családommal. Én is hasonló helyzetben vagyok (és mivel a családommal nem tudnám ezt megbeszélni) egy hasonló helyzetű ismerősömhöz fordultam. Ha vele beszéltem egy fokkal könnyebbnek éreztem magam. Este (tényleg, minden este) írok naplót, ami nekem olyan érzést kelt mintha 'eladtam' volna a gondjaim egy füzetnek. Keress egy biztos pontot az életedben. Eddig ki/mi tartott életben? Nekem egy nagy álmom az hogy úgy haljak meg hogy megmenteni valaki életét. Mert akkor a családom végre büszke lehetne rám. Nekem (mivel nincsenek barátaim, és nehezen is bízok meg valakiben) könnyebb egy idegennek elmondani mi bajom, mert nem fogok vele többet találkozni, és hagyhat el a problémáim miatt.
2021. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5: Egyiket sem érzem úgy, hogy rám illene.
2021. ápr. 29. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Generalizált szorongás esetleg
2021. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1.


Ugye az megvan, hogy a remotív extra is egy antidepresszáns.

Csak nagyon gyenge és sok zavaró mellékhatása van.

Ezért sem szabad szedni 3-4 hónapnál tovább.


Egy gyenge 10-20 mg-os gyógyszer nagyjából ugyan annyi hatóanyagot tartalmazna csak tisztábban és pont a te bajodra kifejlesztve.


Hozzáteszem 12 éve szedek gyógyszert és amit előtte 2-3 év alatt csináltam meg, az most ha nehéz is, akkor is megvan max. fél év alatt.

2021. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!