Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez idegösszeomlás lehet?

Ez idegösszeomlás lehet?

Figyelt kérdés

Múlt héten meghalt a papám, ez nagyon megviselt. Vele voltam a legjobb viszonyban a családból. Napokig ki sem keltem az ágyból, nem ettem.

Az egyetemen most vizsgaidőszak van, ami alapból nagyon stresszes. A jelenlegi helyzetben meg nem is tudtam rendesen felkészülni. Tegnap volt egy vizsga amin megbuktam. Most csak próbálom leadni a felvett vizsgákat és késöbbi időpontba rakni. De egyszerűen rettegek tőlük.

Ma már délután 5-ig semmit nem ettem és nem is ittam, csak feküdtem az ágyban a fal felé fordulva és remegtem.

Már másfél hete nincs étvágyam, napi 12-13 órákat alszok, de legszívesebben átaludnám az egész napot és remegek az idegességtől.



2021. máj. 25. 17:57
 1/4 anonim válasza:
93%

Valószínűleg.

Mindenképp kérj orvosi segítséget! Fel a fejjel, próbálj koncentrálni a vizsgákra, hallgass vidám zenét!

2021. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez az lenne. Ha igen, akkor nekem az életem során volt már legalább vagy 10x. A stresszes időszakokra teljesen ugyanígy reagálok. Inkább az erős pánik, szomorúság okozta szorongásos reakció. Sírj amennyit tudsz, add ki magadból amit lehet. Meríts erőt, próbálj relaxálni, össze szedni a gondolataidat a viszgákra.

Kitartást kívánok!

2021. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Igen, ez is egy megoldás, amit a 2-és kívánt. Egyél csokit, boldoggá tesz :D

1-es

2021. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy idegösszeomlás. Egy súlyos trauma ért téged, ami mellett ott van az amúgy is stresszes vizsgaidőszak. 2#-vel egyetértek, itt a gyász keveredik egy nagyon erős szorongással.

A vizsgáidnál most ne koncentrálj a teljesítményedre, mert attól még jobban szorongsz. Elég, ha egy kettessel átcsúszol, de ha nem sikerül, az sem tragédia. (A halogatással csak fokozod a stresszt, így egyszerre fog rád omlani minden.)

Az érzelmeidet ne fojtsd el, ami jön, azt add ki magadból. Próbálj meg relaxálni, youtube-on találasz hanganyagokat.

Kitartást, ilyen körülmények között senki sem vár tőled egy maximális teljesítményt!

2021. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!