Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiségzavar ez?

Milyen személyiségzavar ez?

Figyelt kérdés

Középkorú nőről van szó.

-Rengeteg dühkitörése van, egyik nap nem történik semmi teljesen normális, másnap pedig egy apróság miatt (például asztalon felejtett tányér),vagy még az se kell hozzá, képes órákon át ordibálni

-A gyerekeivel a kapcsolata is ugyan ilyen, egyszer úgy viselkedik mintha ők lennének a legfontosabbak, máskor pedig mintha gyűlölné őket. A fizikai bántalmazástól sem idegenkedik (fakanál törése a gyerek hátán, megégeti a gyerek ujját vasalóval, ütés, rúgás, stb.) és ezek után semmilyen megbánást sem tanúsít, bocsánatot sem kér.

-Nagyon jól tudja csavarni a dolgokat, elferdíteni az igazságot. Adott egy veszekedés, vagy vita amit "x"-el folytat le, majd elmegy "y"-hoz és teljes mértékben úgy adja elő az egész történetet, mintha mindig ő lenne az áldozat, az akit bántanak, aki nem mondott, vagy nem csinált semmi rosszat sem.

-Társas kapcsolatai szegényesek és egyetlen sémát követnek, mégpedig azt, hogy folyton ingázik az emberek között, egyszer ezzel veszik össze, majd azzal, harmadjára pedig amazzal és mindig folytatódik ez a körforgás.

-Nem tud stabil párkapcsolatot kialakítani

-Az életet és másokat hibáztat azért mert egyedül van és úgy állatja be mintha soha senkire nem számíthatott volna, pedig ez nem igaz.

-Fontos, ha nem a legfontosabb szerepet tölti be az életébe a pénz. Rendszeresen túlköltekezi magát, ruhára, cipőre, női cuccokra költi a fizetése nagy részét, a gyermekeitől viszont sajnálja, de folyton nekik panaszkodik, hogy milyen szegények.


2021. máj. 26. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Addig olvastam, hogy képes órákon át ordibálni.
2021. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Borderline
2021. máj. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A GYK-n minden borderline...
2021. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, mert nem vagyok szakember, de iszonyú gáz. Viszont lehet gyógyszeres kezelésre lenne szüksége. Az ilyen jellegű viselkedést pszichoterápiában kezelik és a pszichiáter(nem pszichológus) tud felírni olyan készítményeket amelyek segítenek.

A rokonoknak javaslom, hogy próbálják meg pszichiáterhez vinni. Sokat javulhat az állapota, ha megfelelő segítséget kap. Betegségtudata nincs az világos, de szélsőséges és szerintem nagyon veszélyes állapotban van.

2021. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
persze, mindenki borderline-os... ez nem személyiségzavar, leginkább a skizofréniára hajaz, de szakember tudja csak megállapítani
2021. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
hagyd... ezt az egyet ismerik és mivel annyira "kúl" a hangzása ezért mindenre használják ezek az analfabéták.
2021. máj. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Ezt ezekből nem lehet biztosra megmondani szerintem. Az indulatosság, mások kihasználása, bántalmazása, manipuláció stb. a személyiségzavarok vagy a felének a jellemzői között előfordul.
2021. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha személyiségzavar, akkor szerintem is valamelyik B klaszterbe tartozó lehet.


Azonban a diagnózishoz sok más kritérium is társul, például a tüneteknek huzamosan fent kell állniuk. Szóval egyáltalán nem mindegy, hogy fiatal kora óta ilyen, vagy csak az utóbbi időben változott meg valaminek a hatására.

2021. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Bipolaris vagy borderline ?

Mai kettő között a különbség?

2021. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!