Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril mennyire gyorsan...

Rivotril mennyire gyorsan kezd el hatni és mennyi ideig tart a hatása? Részletezem a kérsést a leírásban.

Figyelt kérdés

Egy ideje rámjön esténként a szorongás, elkeseredettség érzés. Pár hete annyira durva ez az érzés hogy időnként csak alkohollal tudom eltmpítani, tűrhetővé tenni. Azonnal elmentem pszichológushoz és pszichiáterhez is. Évek óta nem ittam egyáltalán alkoholt, régen is csak ha esemény volt. Azért kezdtem el mert éreztem hogy kell valami.

Fel is írtak antidepresszánst, és rivotrilt. A rivotrilt csak addig kell rendszeresen szednem amíg elkezdem az antidepresszáns kúrát.

Holnap délután érkezis meg az antidepresszáns a gyógyszertárba. A rivotril már megvan. Holnap reggel elajándékozom minden alkoholt ami a házban van hogy véletlen se fanyalodjak rá. Akkor kezdem el mindkét gyógyszert szedni. Reggel 1/2, délben 1/2, este 1 rivotrilt ajánlottak.

Ma este is rámjött a szorongás. Úgy éreztem kell valami ami azonnal segít. Az alkoholhoz nyúltam reflexből. Egyszerűen féltem hogy mi van ha a rivotril soká hat, akkor arra már nem ihatok rá és nagyon nehezen fogom addig is viselni ezt az érzést. Ront a helyzeten hogy rohadtul nem érek rá pánikolni, sok dolgom van aztán mennék aludni.

Jó lenne előre tudni hogy mire számítsak. Ha Rámjön a stressz vagy a pánik akkor mennyi idő múlva hat a szer? Gondolom nem olyan gyorsan mint egy feles.



#RIVOTRIL 0,5mg
2021. jún. 3. 21:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jah, 0,5 mg rivotrilról van szó. Eddig talán nem is volt olyan fontos hogy mennyire gyorsan hat a szer. Ma nagyon dolgom lenne, lehet ezért ittam alkoholt. Most minden fasza, írom a jelentést. Azonnal elmúlt a bénító pánik pedig nem ittam sokat.
2021. jún. 3. 21:50
 2/17 A kérdező kommentje:
Van vmi szer ami gyorsabban hat? Csak vészhelyzet esetére. Rákérdezek majd a pszichiáteremnél is, csak addig is jó lenne tudni.
2021. jún. 3. 21:53
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
25-30 perc.
2021. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Legközelebb azt a kis időt majd kihúzom vhogy. Mennyi ideig hat?
2021. jún. 3. 22:09
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha összerágod, már 10-15 perc alatt is hat. Az orvosom mondta, hogy vészhelyzetben ezt csináljam.

Engem leszedál kb. 12 órára a 0,5 mg-os is.

2021. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5: Köszi a tippet. A 12 óra jól hangzik. A leszedálás már egyáltalán nem. Majd meglátom. Ha tényleg ilyen durva szer akkor majd kitalálom mi legyen.
2021. jún. 3. 23:23
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld ki nyugodtan, én kicsit érzékenyen reagálok ezekre a szerekre, azért szedál le.
2021. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az antidepresszánsok az első 3-4 hétben még fokozzák is a szorongást, EZÉRT kaptál mellé rivotrilt. Ne szedd egy hónapnál tovább, mert ha hozzászoksz akkor a szorongás lesz a legkisebb problémád.

Eddig kipróbáltad a két legrosszabb szorongás csökkentő módszert ( alkohol, drog), érdemes lenne a jókat is kipróbálni: séta, forró fürdő, kellemes- nyugtató filmek, könyvek, zenék, meditálás, relaxálás.

2021. jún. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8: elkezdtem jarni pszichologushoz es autogen treningre. Az otthoni furdes es foleg a termal furdo tenyleg segit es elek is ezekkel, a futas is segithet de sajnos foleg este es ejjel jon ram a szorongas. Probaltam tobb panikra ajanlott hanganyagot is, csak ugy segitettek ha kevertem ezeket egy nem tul egeszseges modszerres: a dohanyzassal. A pszichologusomnak nagyon sok otlete volt miket probalhatnek, majd vegigmegyunk rajta. Azert nalam mar sulyos a problema. 27 eves vagyok es mar 27 evnyi elozmenye van a mostani panikomnak. Ezeket most nem irom le, hosszu lenne es szakemberekkel mar megbeszeltem a dolgot.
2021. jún. 4. 08:58
 10/17 anonim ***** válasza:

Én még sosem tapasztaltam hogy 15 perc alatt hatna a Rivotril,se 30 perc alatt (szétrágva se).

0,5 mg szedek én is de bevétel után az én szorongásom legalább 1 óra mire enyhül és sose szedált le. A hatása max 6 óra nálam.

Ez nagyon egyénfüggő saját magad fogod kitapasztalni hogyan jó neked.

Én ha tehetném nem szednék Rivotrilt, most is épp azon vagyok hogy minél hamarabb elhagyhassam.Sajnos az egyik legveszélyesebb szerek egyike (feketepiacon drogként árulják),tényleg csak addig szedd amíg nagyon muszáj.

2021. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!