Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns szedés. Van...

Antidepresszáns szedés. Van itt, akinek hatásos volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szorongásos-depresszív beteg vagyok. Szedtem Citalopramot 1 évig, sokáig jól voltam tőle, aztán megváltoztak az életkörülményeim (javult), így már nem volt jó a gyógyszer, abbahagytam. Sajnos 2 hónap után visszatért a depresszióm enyhébb formában, úgyhogy nem tudtam, mit kezdjek magammal. Végül pszichológus tanácsára megkérdeztem a régi pszichiáteremet, aki azt mondta, hogy mivel sok éve fennállnak a tüneteim (kb.5 éve), ezért ez természetes úton nem valószínű, hogy javítható az állapotom; felírt nekem Stimulotont.

És megint elértem a szokásos bevegyem-ne vegyem be dilemmámhoz... Annyira félek, hogy valamit végképp elrontok így a szervezetemben, és már semmi sem fog segíteni..de így se jó élni, mert gyakorlatilag vegetálok, és mennek el a fiatal éveim..

Félek, hogy dilinyós leszek, ha beveszem..közben ez abszurd, mert pont, hogy gyógyszer nélkül vagyok dilinyós..

Tudna valaki egy-két bátorító szót mondani? Akinek tényleg hatásos volt a gyógyszer+terápia kombó, és utána egész életet tudott élni?

Nagyon köszönöm!



2021. jún. 12. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem használt, vissza kaptam az életem
2021. jún. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer+ terápia együtt oké!
2021. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szurkoljatok, bevettem... innen már csak előre:D
2021. jún. 12. 10:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én stimulotont terápia nélkül szedtem másfél évig. önkényesen abbahagytam amikor jobban éreztem magam, sajnos korai volt, mert azóta sokszor volt, van depressziós periódusom.
2021. jún. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy vagy.
2021. jún. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megírom, mi lett azóta, aki kíváncsi:

Teljesen összevissza voltam a gyógyszertől: volt, hogy 4 napig jó volt, utána pánikrohamos napok jöttek, után az áter tanácsára emeltem a dózison, aminek az lett az eredménye, hogy olyan szinten lettem aktívabb, hogy még éjfélkor is pont úgy éreztem magam, mint aki akkor kelt ki az ágyból. Aztán megint pánikrohamok jöttek, és végül 3 hét után úgy döntöttem, hogy abbahagyom, mert az eredeti állapotomhoz képest is szarabbul voltam. Két nap után hála semmi megvonási tünetem nem volt, most próbálom másképp leküzdeni a nehézségeimet: nagyon megemeltem a sportolást, és minden ismert gondolkodási praktikámat bevetem, plusz szeretnék pszichoterapeutát keresni, egyelőre így jól vagyok.

Azt mondták, hogy általában ilyen hatása nincs az antidepinek, ez valószínű arra vezethető vissza, hogy a tudatom ellenzi a gyógyszert (ami sajnos tényleg így van, a családunkban a minél kevesebb gyógyszer annál jobb-elv a mérvadó).

Mindenkinek jó egészséget kívánok, és köszönöm szépen még egyszer a válaszokat!

2021. júl. 24. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszert kellett volna váltani, de mindig orvos mellett
2021. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mizu azóta?
2021. júl. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló módon jártam el, mikor gyógyszert kaptam, rajtam kipróbált a doki egy csomót. Aztán fordultam alternatív terápiák irányába. Ami segíthet jóga, művészet terápia, meditáció, pszichodráma csoport vagy egyéni pszichoterápia. Csak azt csináld, ami neked jobbá teszi az életed. Ezt megspékeltem egy tucat önsegítő könyvvel videóval. Könyvek Dr. Máté Gábor a test lázadása,

Szavakkal verve, A lélek meggyilkolásának száz módja, Feldmár könyvek, Pszichobiznisz,

Tündérszív videók, videókat minden témában találsz a YouTubeon sokat segítenek.

2021. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!