Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan,hogy ha szedek...

Létezik olyan,hogy ha szedek egy fajta antidepresszánst,az a későbbiekben már nem hatásos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos depresszióval küzdök már egy jó ideje,el is kezdtük lecsökkenteni a gyógyszert,nem drasztikusan,hanem szépen fokozatosan. Amikor valami rosszul érint érzelmileg,akkor nagyon hamar képes vagyok visszabillenni,de olyan szinten,hogy előjönnek a rossz,hülye gondolataim,és semmire nem tudok koncentrálni. Szorongok,egész nap fáradt vagyok. A munkámat se tudom végezni,se semmi mást. Már most érzem,hogy fizikilag is kezdek gyengülni,hiszen étvágyam se nagyon van,úgy kell magamba erőszakolni. Rettenetes érzés,és nagyon el vagyok keseredve.

Mit lehet tenni? Vissza kellene állítani az eredeti mennyiséget? Valakinek van hasonló tapasztalata?


Köszönöm a válaszokat!

Köszönöm szépen!



2020. júl. 2. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

15 éve szedem ugyanazt az antidepresszánst. Próbáltam többször is elhagyni de mindig visszaestem így az orvosommal közösen úgy határoztunk,hogy akkor maradjon, szerencsére nagyon kis mennyiségben kell szednem, a legkisebb dózist kapom.

Van akinek szerencséje van és csak átmeneti ideig kell szednie,én sajnos nem tartozom közéjük.

Több más terápiát is próbáltam mellette de nem hoztak eredményt.

Nehezen éltem meg hogy mindig szednem kell,de már elfogadtam. Dolgozok,gyereket nevelek,autót vezetek és nagyon nem mindegy milyen az életminőségem.


Több hónap mire a gyógyszer kiürül a szervezetből,és jönnek az elvonási tünetek.Elképzelhető,hogy ezeket érzed,ha viszont nem akkor inkább szedd újra az eredeti mennyiséget,természetesen az orvosoddal egyeztetve.

2020. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ.


Én rettenetesen meg vagyok ijedve,hogy ennyire elrontja ez a dolog az életminőségemet.


Valami negatív dolog ér,azonnal kijön ez a mély depresszió. Szörnyű. :(

2020. júl. 2. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Persze. Ha rég óta szeded, akkor elveszti a hatását, mivel hozzászoksz. Trükkös módon az elvonási tünetek közt is a depresszió a leggyakoribb tünet. Ki van ez találva, h ne lehessen letenni. Én mondjuk kibsztam a rendszerrel, mert letettem, de elkezdtem sportolni, meditálni, pozitívan gondolkodni. Ez nyilván maccerásabb, mint bekapkodni pár tudatmódosító bogyót. Viszont így nem vagyok függő, és nincsenek mellékhatások.
2020. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

sajnos a gyógyszer nem gyógyítja meg a depressziót, de segítséget nyújt, amíg szeded.

a harmadik válaszolónak üzenve, aki nagyon okos, az antidepresszánshoz nincs hozzászokás.

pszichoterápiás lehetőségeket kellene elkezdened

2020. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as ez szuper,de ne feledd nem egyforma minden ember. Neked jó adag szerencséd is volt. De kérlek ne állítsd be úgy,hogy ez ennyire egyszerű és aki szedi az csak nem akar "macerát".

Én pl voltam több mint 1 évig is gyógyszer nélkül,már régen nem voltak elvonási tüneteim,se függőség,mégis újra előjött a szorongás a pánik a depresszió.

Ezenkívül soha nem kellett dózist emelni,nem vesztette el a hatását.

Én sem szeretek gyógyszert szedni,mint ahogy senki sem de van amikor kell és kész. És ha az én életminőségem így lesz a jó akkor vállalom.

2020. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is voltam gyógyszermentes,de most újra visszajöttek a problémáim,és az a helyzet,hogy voltam pszichológusnál is,de sosem éreztem azt,hogy segített volna,sőt,inkább feltépte a bennem lévő sebeket.


Az életemben jelenleg mindennek rendezettnek kellene lennie,de a rossz gondolataim,az aggodalmaim totál elvisznek a másik irányba. Motiválatlannak érzem magam,folyton levert vagyok,nincs kedvem semmihez stb...de aki ismeri ezt a fajta problémát,gondolom nem kell bemutatni.


Elhatározom reggelente,hogy jó nap lesz,és minden rendben lesz,aztán pedig jönnek a rossz gondolatok,amiktől totálisan megijedek és katasztrófává válik minden. :(

2020. júl. 2. 12:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is îgy vagyok de én el sem mertem kezdeni szedni. :(
2020. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És most mi történik,hogy nem szeded?
2020. júl. 2. 15:06
 9/10 anonim ***** válasza:
A eredeti kérdésedről nagyon sokféle véleményt lehet olvasni a neten. Az orvosom szerint az antidepresszánsnál nem alakul ki tolerancia, ha jól tudom ez is a bevett tudományos álláspont, nincs rá bizonyíték, hogy egy idő után elmúlna a hatása (mint a nyugtatóknál). Viszont sok egyéni beszámolót lehet arról olvasni ehhez hasonló oldalakon, hogy egy idő után már nem hat. Azonban ezek egyéni benyomások alapján íródtak. Nekem az a tapasztalatom, hogy az antidepresszáns mellett is lehet rosszabb szakasza az embernek, és ekkor a tünetek is felerősödnek, kevésbé nyomja el mint az egy jobb szakaszban megszokta az ember és ezért tűnhet úgy, hogy már nem hat.
2020. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8. Legalább tudom mitől vagyok rosszul :) semmi ami eddig.
2020. júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!