Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan ember, akinek...

Van olyan ember, akinek nincsen semmilyen mentális betegsége?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Van
2021. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem, nincs. Csak a mértékben van látványos eltérés.
2021. jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
A mai világban már az is mentális betegség kb ha valaki túl vidám, szóval nincs.. de komolyan néha úgy tűnik, mintha az emberek direkt arra hajtanának, hogy őket betegnek tekintsék.
2021. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
3. Nekem erről az jutott eszembe, hogy a mentális beteg mindenkit hülyének tart, kivéve önmagát. Tehát, az ő szemszögéből biztosan létezik ilyen ember. xD
2021. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a média a gyógyszeripar a filmek a könyvek, újabban minden talkshowban is ül minimum egy pszichològus vagy pszichiáter. Elhitetik az emberekkel, hogy erre szükség van. A szakembereket ontják az iskolák, mivel igen nagy piaca van most a terápiknak a kuruzslókról nem beszélve. Van sok egészséges ember csak régen szomorúságnak hívták és nem depressziónak és nem címkézték betegnek.
2021. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Az alap kérdés: Mit nevezünk mentális betegségnek. Egy szimpla fóbiát, depressziót, viselkedési zavart, függőséget is annak nevezünk? Vagy a skizofrénia szintű rendellenességtől számít valaki betegnek.
2021. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
A kérdést úgy értelmeztem hogy van-e olyan ember akinek nincs semmilyen defektje. Mert szerintem ilyen ember nem létezik a földön. 2/6
2021. jún. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%
Mindenkire rálehet minimum 1-de inkább 2 mentális betegséget fogni, szal nem, a gyakorlatban viszont más a helyzet.
2021. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Van, mivel sok mentális folyamat nem betegség, hanem teljesen normális. Pl izgulás egy vizsgán, félelem a félelmetes dolgoktól, vagy időnként rosszkedv. Csak manapság már rögtön rásütik mindenkire, hogy ilyen-olyan beteg. Én pl rettegek a cápáktól, de itt a Hortobágyon nemigen zavarja a normál életvitelemet. Tengerhez meg nem megyek, problem solved, nem kell pszichológus!
2021. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
100 évvel ezelőtt egészen más normák voltak hogy ki "normális" és ki "beteg" mentálisan. Vagy pl. a középkorban az inkvizíciók idején vagy a náci birodalomban. Szóval, ezt a mindenkori társadalom határozza meg. És mi van akkor ha a világot mentálisan beteg emberek irányítják és egy olyan etalont határoznak meg mint "normális" ami valójában abnormális. Amit ki akarok hozni hogy mi normál és mi beteg azt nagyon nehéz behatárolni. Pl. vannak akik a LMBT közösséget beteg embereknek tartják, van akiknek ez teljesen normál egészséges állapot. Hol az igazság?
2021. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!