Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért sírok állandóan? 19/L

Miért sírok állandóan? 19/L

Figyelt kérdés

Napok óta magam alatt vagyok, másra sem tudok gondolni, csak hogy egy nagy csődtömeg vagyok, akinek soha semmi nem sikerül. Könnyen rám jön a zokogás, apró dolgok miatt is. Úgy érzem, sosem leszek elég jó, okos, szép, sikeres, gazdag.


Úgy érzem, kezdek megőrülni. Mit tegyek, kihez forduljak? Egyetemista vagyok külföldön, menjek el az iskolai pszichológushoz? Családhoz nem szeretnék fordulni, barátoknak szintén nem akarok ilyet mesélni.


2021. jún. 13. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
valószínű valaki által kreált teljesítmény kényszer alatt vagy ami ha teljesülne sem feltétlen hozná el az igazi boldogságot.keresd az élet valós örömeit
2021. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen valós örömek? Akárhova nézek, mindenki depressziós, kiégett, csak a telefonját bújja. Inkább nem kérek ebből a világból.
2021. jún. 13. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltereled a figyelmedet róla az segít. pl programm szervezésekkel. És ha már lefoglalod magad ilyesmikkel azok feltöltenek, boldogság. Próbálj minél több programot szervezni magadnak, menj el barátokkal bulizni vagy akár csak simán kikapcslódni. A hobbidra is jobban koncentrálhatnál.
2021. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb mintha én írtam volna, 80% stimmel. Sajnálom hogy így érzel:( én a figyelemelterelést javaslom, keress egy hobbit, vagy bármit amit szeretsz csinálni. Olyan sok jó dolog van amit még nem tapasztaltunk meg, nem szabad feladni 🥰

Ha gondolod, nekem mesélhetsz, szintén 19/L. Szívesen meghallgatlak 🤗 (a barátaimmal én sem szeretek ilyenekről beszélni 😅 )

2021. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ugyan már nem abból áll a világ amit te látsz kis örömök kis életélmények a levágott fű illata egy madár dala egy jó könyv egy pohár bor 44 éves vagyok itt hagyott az asszony nem szól hozzám senki de keresem a lelki békét a parányi reménysugarat
2021. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért (is) sírsz sokat, mert negatívan nézel magadra és a világra.

Azt írod, körülötted "mindenki" depressziós, kiégett, csak a telefonját bújja - ez azonban egy általánosítás, nyilván nem ennyire "sötét" a helyzet.

azt is írod, hogy "sosem leszel elég jó, okos, szép, sikeres, gazdag" - de hol van nálad az "elég" szintje, illetve miért kellene "túlvállalni" magad?

kinek akarsz megfelelni és miért? ennek tisztázása szerintem fontos lehet ebben az állapotodban.

2021. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Megkérdezhetem, hogy mióta vagy kinn? Lehet, hogy kultúr shockod van, az depressziós tüneteket produkál és nagyon nagyon kellemetlen tud lenni. Nekünk cserediák programunkon egy külön fél napos fejtágítást kaptunk erről már az előkészítő táborban.


Úgy hangzik alapból nekem, mint a szorongás. Nem akarlak diagnosztizálni, de érdemes lenne utána nézni úgynevezett "grounding technique"-nek (bocsika, nem tudom micsoda magyarul). Ha más nem az segíthet síró görcsöknél. Akkor is érdemes használni, ha esetleg jönnek a gondolatok, hogy mennyire semmirekellő vagy vagy bármi más ilyen tolakodó gondolat. Nekem ilyenkor a kedvencem vagy a mantrázás, vagy a keresős technika (keresek 3 kék dolgot a szobában és jól megnézem. 2 zöldet. Négy sárgát. Stbstb)


Ha megengeded, akkor szerintem ezt lenne érdemes csinálnod:

1. Hozd rendbe az alapokat. Vagyis: alvás, evés, ivás. Az alváshiány sokszorozza a mentális problémákat, a tápanyag hiány is és a dehidratáció is.


2. Menj teljes kütyü elvonásra. De teljesre. Még időre se használd. Ébresztőnek se. A dopamin ciklusodat, ha egy kicsit helyre rángatod, akkor lehet, hogy megint jobban hatni fognak a "kis örömök". Hagyd, hogy unatkozz. Sőt, nagyon fontos, hogy unatkozz.


3. Ha otthon vagy és sírni kell, akkor sírj. Egy idő után fel fogod ismerni, hogy mi az a sírás, ami jót tesz (utána nyugodtabbnak érzed magad) és mi az, ami görcsös (akkor érdemes használni a grounding technikát).

2021. jún. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!