Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanuláskor más is van így...

Tanuláskor más is van így fejben? (Tipp is jöhet.)

Figyelt kérdés

Nekiállok tanulni, készülni egy-egy adott dologra. Ez egész jól megy is egy ideig... Nade aztán. Látom mi minden van (nehézség, mennyiség, kevés idő - akármennyire is időben állok neki, akkor is ugyanez van). Bepánikolok. Leblokkolok. Elvesztek minden motivációt és utána akármennyire próbálkozok, vége. Nem megy befele semmi és csak szenvedek... Ezután akármennyire nem tanulok, fenn "kell" maradnom hajnalokig (ez valami önbüntetés lehet?), közben mérhetetlen bűntudat, mert nem tanulok, nem haladok, mert nem bírok.

Más is van így? Ha van valami tipp, azt is elfogadom szívesen.



2021. jún. 16. 00:34
A kérdező szavazást indított:
Velem is volt/van ilyen már
Velem sose volt (még) ilyen
11 szavazat
 1/4 anonim válasza:
51%
Èn nem tudok tanácsot adni. Nekem ez már általánosban is volt ès megkeserítette az èletem. Èrtem,hogy miről beszèlsz pontosan de passz..
2021. jún. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Középiskola?Főiskola?Egyetem?
2021. jún. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Velem is sokszor elõfordult már. Elég elkeserítõ érzés, ha épp dolgozatra készülsz. Amikor egyetemre kerültem, eleinte rosszabb lett. Több tananyag, szûkebb határidõk.

Az én stratégiám jelenleg az, hogy idõben elkezdek tanulni és mondogatom magamnak, hogy még bõven van idõ mindent megtanulni. Amikor érzem, hogy jön az elkeseredés, úgy próbálom felfogni, hogy ez nekem nem segít az elõrehaladásban, csak lassít és nem haladok tõle. És inkább ne érjek a tananyag végére a saját tempómban, minthogy pánikolni kezdjek és semmi ne menjen a fejembe. (Megjegyzem, csak egyszer fordult elõ, hogy nem értem végig így és akkor sem volt baj, mert szóbeli volt és jó tételt kaptam) Fontos, hogy már akkor meg kell fogni a dolgot, amikor megjelenik az érzés, nagyobb elkeseredést nehezebb megnyugtatni.

2021. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 középiskolában is jelen volt, de most a felsőoktatásban végzett tanulmányaim alatt csak felerősödött.. :(
2021. jún. 16. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!