Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orbáncfű mennyire gátolja...

Az orbáncfű mennyire gátolja a szerotonin visszavételt?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy van benne egy vegyület, ami gátolja a szerotoninvisszavételt. Hamarosan megyek viselkedésterápiára a kényszergondolatok miatt. Az orvos azt mondta, hogy erre érdemes lenne antidepresszánst is szedni. Ha lehetséges, akkor inkább nem szeretnék gyógyszert szedni. Olvastam, hogy az orbáncfű természetes antidepresszáns. Kíváncsi vagyok arra, hogy mennyire hatásos. Ha semennyire, és a terápia sem segít, akkor muszáj lesz gyógyszert szednem.

2021. jún. 16. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Az orbáncfű csak rossz közérzet, esetleg nagyon enyhe depresszió esetén javít a hangulaton - de itt sem mindenkinél -. Ha közepes vagy súlyos depressziód van, akkor biztos, hogy nem fog hatni. Oda gyógyszer kell.
2021. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem, de nem egyet ahogy írják hanem kettőt naponta és este (du-tól estig) ittam pég vagy 3-4 pohár teát.

Szedtem volna 3-at vagy talán 4-et is, de elég drága.

Viszonylag lassan kezd hatni és nem igazán erős, de arra jó, hogy ne legyenek folyton rossz gondolataid, ne érezd magad bénának, szerencsétlennek...

Kicsit bátrabban is tudtam beszélgetni emberekkel, ha vicceltek nem úgy vettem, hogy megint rajtam röhögnek. (Én előtte ha bármin nevettek úgy hittem, hogy mindig engem beszélnek ki.)


A lényeg, hogy van mellélhatása! Gyógyszernek ha van is, akkor másikat ír az orvos és az jó lesz. (Vagy 3-at...)

Fontos, hogy ha orbáncfüvet szedsz vagy teát iszol akkor kell egy hónap vagy 6 hét szünet és csak utána jöhet a gyógyszer.

Az is lényeges, hogy a gyógyszer csak 2-3 hét vagy inkább 1 hónap után kezd rendesen hatni.


Ha nem szeded, akkor inkább még ne kezd el!

Arra meg egyáltalán nem jó, hogy mondjuk doki előtt beveszel 2-3 szemet és majd nyugodtabb leszel mire odaérsz. Lassan hat sajnos!

2021. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!