Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel enyhítsem a pánikbetegsé...

Mivel enyhítsem a pánikbetegségem? (bővebben lenn, fontos)

Figyelt kérdés

15 éves leszek ősszel és gimnáziumba megyek és már unom a folytonos rosszulléteket,ami kb 1 éve van.Járok pszichiáterhez,de kevésnek érzem EGYENLŐRE.Tudnátok olyan párologtatót,teát,vitamint vagy bármi mást mondani,ami nektek bevált és enyhítette vagy csupán hallottátok,hogy jó.Szerintetek kipróbáljam a kineziológust a pszichiáter mellett,érhet valamit?Sokakanak bevált állítólag.Ugyanis hiszek mindenbe mostmár és nagyon megszeretnék gyógyulni.

A válaszokat köszi előre is.


2010. aug. 26. 00:42
1 2
 1/13 anonim válasza:

Továbbra is pszichológus, vannak terápiás, stresszkezelő csoportok, én még nem jutottam el, de vmit mindenképp kell tenni, én gimis vagyok, pánikbetegség miatt sokszor haza kellett jönnöm a suliból. Gyógyszert ne szedj, főleg ne nyugtatót, mert elálmosít, elkábít. Amúgy nekem eddig a mozgás vált be, minden este 1 óra torna, néha még a futás is belefér. Lenyugtat, jobban érzem magam tőle. Én 1 éve csinálom már ezt, egy olyan 1-2 hónapja jutottam el arra a szintre, hogy kevesebb a rosszullét, már tudok egyedül helyekre menni. Nagyon kemény dolog ez, de sokat kell lenned emberek közt, az utcán sétálni, forgalmas helyeken. Nekem volt olyan, hogy 1 hétig nem mozdultam ki, aztán bementem egy bevásárlóközpontba és rosszul lettem. Suliidőben azt csinálom, hogy tömegközlekedés helyett elsétálok a suliba, addig is emberekkel találkozom. Én már jelentősen jobban vagyok, fél éve kb az ágyból nem tudtam felkelni.

16L

2010. aug. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kedves 16 éves lány!Én azért nem nagyon tudok mozogni/sportolni,mert amikor elkezdem nagyon gyors szívdobogást érzek(akkor is)és ha abbahagyom a sportot,akkor csak kis idő múlva lassul a pulzusom és mielőtt nem voltam pánikbeteg százszor jobban bírtam a sportot.Neked is van ilyen tapasztalatod?Ha igen,mit kezdesz vele?Egyébként köszi az első választ. :)
2010. aug. 26. 01:20
 3/13 A kérdező kommentje:
És légyszi még írjatok minnél többen,ha tudtok valamit.
2010. aug. 26. 01:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Édesanyám szenved pánikbetegségben, ő gyógyszert szed rá (SSRI típusút), és azóta nagyon ritkán volt rosszulléte. Egyébként van rá természetes gyógyszer is (Kanna nevű növény gyökere pl.)
2010. aug. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
a citromfű tea nyugtató hatású, barátnőmnek szorongásos tünetekre bevált, ennyi tanácsot tudok adni : / a kineziológus szerintem olyan, hogy ha elhiszed hogy működik akkor működni fog. hidd el hogy ezen is túl lehet jutni és akkor majd sikerülni fog.
2010. aug. 26. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A gyógyszer és a pszichoterápia hatékony együtt! Miért nem csinálod a pszichoterápiát? A pánik kb 3 hónap alatt kikezelhető vele. Jelezd a pszichiáterednek, hogy szeretnél terápiában is részesülni!
2010. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A gyógyszert végül senki nem kerüli el. Csak van, aki többet szenved előtte. Én is SSRI-t szedek és azóta jól vagyok.
2010. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

A sportolás szerintem kivált napi egy gyógyszert. Biztos, hogy magas a pulzusod vagy csak úgy érzed, hogy hevesen dobog a szíved? Nem mindegy... Számold meg olyankor. Az edzetlenség is okozhat szapora szívverést. Ha nincs szervi eltérésed (szív), akkor eddzél kevés mozgásról indulva fokozatosan emelve az adagot és nem lesz semmi bajod.

A citromfű tea is jó lehet. Tanulj meg relaxálni, az nagyon sokat segít. És szépen lassan nézz szembe a félelmeiddel. Kérj meg valakit akiben megbízol, hogy menjen veled tömegben, vagy amitől félsz. Ha lesz egy-két kellemes élményed, akkor már magadtól is menni fog.

2010. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Életmódbeli: Kemény fizikai munka, sport(ne ijedj meg a szívdobogástól, majd hozzászoksz), jóga, negatív emberek kerülése, NFT.


Táplálkozás: Omega3 kapszula, heti 2-szer halat enni, no cukor, kevés alkohol alkalmanként, ha feszült vagy.

2010. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)

csak azért "félek" a sportolás közbeni nagyon erős szívdobogástól,mert nem lassul soha és már mértem,egyébként olvastam,hogy már volt olyan pánikbeteg,akinek annyira magas lett a pulzusa egy rosszullét alkalmával,hogy defibrilátorral kellett helyreállítani a szívritmusát

2010. aug. 27. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!