Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a fő különbség a bipoláris...

Mi a fő különbség a bipoláris és borderline között?

Figyelt kérdés
Nagyon erős hangulatingadozásaim vannak, egyszer teljesen boldog vagyok, és utána meg akár ok nélkül, vagy valami apróság miatt teljesen kilátástalannak látok mindent, sírok, nem akarok élni se stb. De úgy tudom a bipolárisnál a mániás-depressziós időszakok hetente-havonta változnak, nekem meg akárok egy nap alatt is. De van hogy egy hétig semmi bajom.
2021. jún. 24. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
7%
Aktuális szóhasználat kérdése.
2021. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A bipoláris egy hangulati (fancy szóval mondva affektív) zavar. A borderline pedig egy személyiségzavar. A háttér okok eltérőek, a bipoláris esetében biológiai okok állnak, a borderline-nál pedig a gyerekkori és a fejlődés során szerzett tapasztalatok (például sok esetben traumatizált gyerekek voltak, itt nem feltétlen arra kell gondolni, hogy ütötték-verték, hanem mondjuk rideg, elutasító közegben nőttek fel) amik hajlamosítanak rá. Azért mondom, hogy hajlamosítanak, mert nem mindenkinek lesz személyiségzavara akinek nem volt kifejezetten rózsás a gyerekkora. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy az illető a hibás, hogy személyiségzavara lett.

Amit te is írsz az egy fontos különbség a kettő között, hogy a bipolárisnál szakaszok vannak, míg a borderline egy napon belül képes óriási hullámzásokat megélni. Emellett a borderline állapotát általában a kapcsolatok, külső események hatásai "irányítják", addig a bipoláris esetében úgymond belülről jön a hullámzás, nincs különösebben szüksége külső tényezőkre.

2021. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
A bipolárisnál is van olyan,hogy egy nap alatt többször változik a hangulat. Én is ilyen vagyok.
2021. júl. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!