Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség Borderline és...

Mi a különbség Borderline és a Bipoláris személyzavar között?

Figyelt kérdés

2018. febr. 23. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Neten megnézed mindkettőt, az lenne a leghelyesebb, a körülményekhez képest legpontosabb.
2018. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudsz rákeresni, hogy "borderline személyiségzavar", illetve "bipoláris depresszió" (ez utóbbi nem személyiségzavar). Rengeteg mindent találsz, ha beírod ezeket a Google-keresőbe, valóban az lenne a legpraktikusabb.
2018. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

A borderline nem kedélybetegség, hanem a belső bizonytalanságból, rossz mintákból fakad.

A bipoláris ezzel szemben hangulati zavar.

2018. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

1. a betegség kialakulása eltérő (a bipoláris depresszió felnőtt korban is kialakulhat, a kialakulását sok tényező befolyásolhatja. A borderlinet az érvénytelenítő környezet, a traumatizáló gyermekkor, az anyával való kiszámíthatatlan vagy bántalmazó kötődés-kapcsolat alakítja ki)

2. a betegség kezelésmódja eltérő (a bipoláris depresszió javulást mutat csupán gyógyszeres kezelésre, még a borderline esetében a gyógyszeres kezelés nem hatásos. A kognitív viselkedésterápia vagy más, kifejezetten borderline kezelésére kidolgozott pszcichoterápiás módszer hatására jön létre javulás.)

3. a betegség típusa eltérő (a bipoláris depresszió hangulatzavar, a borderline személyiségzavar)

4. a diagnosztizálhatóság eltérő (a bipoláris depressziót fiatal korban is megállapíthatják, még a személyiségzavarokat, így a borderline-t is csak 18 éves kor után lehet diagnosztizálni)

5. mánia (a bipoláris depresszióval szemben a borderlinenak nem kritériuma, hogy a beteg mániás vagy feldobott fázisokat éljen meg.)

6. periodikus hangulatingadozás (a bipoláris depressziónál a mánisás fázis és a mély depresszió periodikusan váltogatja egymást, a borderlinenál nem kritérium a periodikusság a hangulati változásokban)

7. düh és egyéb érzelemkezelési mechanizmusok (a bipoláris depressziósók általában ismernek technikákat arra, hogyan kezeljék az érzelmeiket még borderline-nál kulcsfontosságú tényező ezeknek a megtanítása a beteggel.)


A borderlineosok önképe összeomlott vagy ki sem alakult ezért a személyiségük, identitásuk, érdeklődési körük folyton változik. A gyermekkorukban rosszul megtanult magatartásformák miatt a viselkedésük szokatlan, emiatt nem vagy csak nagyon nehezen tudnak beilleszkedni közösségekbe, esetleg rendőrségi ügybe keveredhetnek. A kapcsolataik nagyon labilisak. Mindez nem, vagy csak nagyon csekély mértékben jellemző a bipoláris depressziósokra.


A két betegség gyakran fordul elő együtt.

2018. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!