Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szórakozottság jellemhiba,...

A szórakozottság jellemhiba, vagy örökletes?

Figyelt kérdés
22/f, egész életemben nagyon könnyen elkalandoztak a gondolataim, nehéz volt olyan dolgokra koncentrálni amik annyira nem izgattak és sokszor több dolgon jár az agyam mikor mondjuk egy adott munkafolyamatot kell végrehajtanom és többször rá kell szólnom magamra hogy figyeljek oda. Amikor emlékeztetem magam erre akkor egy darabig megint átlagos vagyok és csak arra figyelek amire kell de hamar elillan. Viszont ha rámszólnak mások hogy bamba vagyok meg szórakozott az is egyből észhez térít és olyankor magamra erőszakolom hogy figyeljek oda egyszerre mindenre magam körül. Ezekből kifolyólag a szórakozottságom csak szimplán jellemhiba, vagy lehet még valami más?

2021. jún. 24. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
ADHD?
2021. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az. Egyszer gondoltam is rá. De amikor elolvastam az adhd tüneteit az is olyan volt nekem kicsit mintha inkább amolyan jellemhiba lenne. Ha valaki betegség miatt nem tud figyelni az nem olyan hogy akkor sem javul ha rászolnak?
2021. jún. 24. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Az AHDH-ból kitudsz gyógyulni. Metilfenidát és a atomoxetin hatóanyagú készítmények erre vannak kitalálva.
2021. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad!
2021. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!