Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen otthoni praktikákkal...

Milyen otthoni praktikákkal vagy vény nélküli gyógyszerekkel, vitaminokkal kezelhető az ADHD? A MG (1500mg) és Szertralin nem segített 3 hét után sem. Lassan kezdek megkergülni.

Figyelt kérdés

2021. jún. 25. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Szabad levegő és mozgás.
2021. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez ténylegesen elég?
2021. jún. 26. 10:13
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Amíg ez nincseg, addig kár mással próbálkozni.
2021. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Miért antidepresszánst szedsz rá?! ADHD-ra a pszichiáter Ritalint vagy Stratterát ír fel, csak ez a 2 gyógyszer van Magyarországon.
2021. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Antidepresszans is szokott segiteni ADHD-ban szenvedoknek.


Ilyenek peldaul az venlafaxine, nefazodone.


Esetleg moclobemide, ami egy MAO-A reverzibilis gatlo.


Hasznalnak egyeb antidepresszansokat is mint a Sertraline - ami SSRI tulajdonsagabol adodoan hat a dopamine utakra is.


Sokszor persze ez nem elegendo.


Altalaban a depresszio komorbiditas (egyidejuseg) miatt irjak fel, de mivel nem tudjak hogy pontosan a dopamine nem megfelelo mukodese a baj vagy a norepinephrine is kozrejatszik ezert szoktak ezeket a felsorolt antidepresszansokat is alkalmazni.


Atomoxetinet (strattera) meg nem ajanlanam, nagyon kicsi a sikeresseg rataja, es sokan eros adverz mellekhatasokra panaszkodtak (pulzus novekedes, vernyomas novekedes).


A legbiztonsagosabb a Ritalin - persze attol fugg hogy hogyan reagalsz ra.


A ritalin (methylphenidate) egy NDRI - norepinephrine-dopamine-reuptake-inhibitor.


Annyi jelent, hogy az agyadban vannak az idegsejtek es ha valami elvezet er teged akkor dopamine kibocsatas tortenik es ez addig tart ameddig a synapsisban marad a dopamine (ket idegsejt kozott), majd felszivodik a dopamine es nem erzed tovabb a hatasat.


A ritalin, mint NDRI, azt csinalja, hogy tovabb tartja a synapsisban a dopaminet meg norepinephrinet.


Kutatasok kimutattak, hogy hosszu tavu hasznalata az NDRI-knek meg kulonbozo amfetaminoknak ADHD-sok eseteben az agyban levo rendellenesseget csokkentik.


Sajnos M.o-n csak a kevesbe hatekony atomoxetine es a jobb/toleralhatobb methylphenidate van forgalomban.


Kulfoldon letezik meg vyvanse - lisdexamfetamine, meg adderall ami 4 kulonbozo amfetamin sot tartalmaz. Ezek is eredmenyesnek bizonyultak a kutatasokban, ADHD-soknal.


Termeszetesen be lehet ezeket szerezni kulfoldrol (pl Hollandia), le kell adni igenylest az OGYEI-nel, sot, meg tamogatast is kerhetsz ra.


Persze ezt mind a pszichiatereddel kell megoldanod, atbeszelned mert o indithatja el ezt az egeszet.


Szoval egy szo mint szaz, az ADHD-t nem lehet csak vitaminokkal meg szakpszichologussal kezelni, erre sajnos gyogyszer kell. Foleg ha az illeto felnott, mert az mar nem fog elmulni.


Gyerekkorban meg elmulhat, ha kinovi.

2021. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Wow, köszi a részletes választ!
2021. jún. 29. 10:35
 7/10 anonim válasza:
45%
Nekem mielőtt ritalin kezdtem volna szedni, memolife+kávé segített valamennyit
2021. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Például L-tirozin - ez alap, ebből lesz a dopamin. De egy csomó más kell hozzá és én is most próbálgatom, tesztelem a dolgokat.

B6 vitamin, cink glükonát, vas, magnézium biszglicinát, C vitamin - ezeket mind ADHD-val foglalkozó cikkből gyűjtöttem magamnak és úgy tűnik, hogy kiemelten fontosak. Persze egyiket sem olyan mennyiségben kell az ADHD-snek szedni, amiket reklámoznak, hanem emelt dózisban.

Én például most B6 vitaminból napi 100mg-ot szedek, később is fogok szedni 40-et.


Ezek alap dolgok, úgyhogy én is várom erre a kérdésre a kiforrott válaszokat!


"vény nélküli gyógyszerekkel, vitaminokkal" szerepelt a kérdésben. Remélem, hogy ír majd valaki.

2021. júl. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló és persze a többiek is:

Hogy vált be a nagydózisú "mindenféle"? Mik voltak kiemelkedően hatásos ak? Én is ilyesmin gondolkodom. 40 évesen jöttem rá véletlen, hogy ez a bajom 🙈


Illetve ki mit ajánl még és miért, mennyit?

Köszi

2023. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A venlafaxine azért nem jó, mert az első dózisnál csak a szerotoninra hat, a dózis növelésével már hat a norepinephrinre, és a még további emelésnél - esetleg - a dopaminra is.

Ezért jelöltem az 5. válaszoló válaszát nem hasznosnak.

Részleges ismeretek = félreértések.

Sok igazság van abban, amiket írt, de ilyen jellegű hatalmas tévedések lényegében, amit írtam.

Az ADHD-snek dopamin-növelő, illetve dopamin-aktivitás növelő kell.

A venlafaxine elsősorban a szerotoninra hat. Mire eléred azt a dózist, hogy - esetleg - hat a dopaminra is, addigra a szerotonint már túltoltad. Túlingerelted.


Az ADHD és az Autizmus Spektrum Zavarral rendelkezőknek hasonlóan más az agyi aktivitása, mint a neurológiailag tipikus agyú (köznyelvben értsd: "normális") embereknek.

Az autisták 40%-a pyroluria-s, ami egy anyagcserezavar.


Tényleg fárasztó ezekre a nem kicsit arrogáns kérdésekre válaszolni, mint például a 9. válaszoló. Neked is ott az Internet, keress rá!!!

Mit nem értesz? Miért itt írogatsz?


Magyarországon persze senki nem tudja, hogy mi a pyroluria, de ott az Internet! Ide ne írj többet 9. válaszoló, amíg rá nem keresel, a k.rva életbe már! A sok okoskodó, beszólogató. Tényleg: tanulj meg olvasni az interneten. Komolyan mondom!

Tudod, mit jelent, hogy az autisták 40%-a veleszületett anyagcserezavarral rendelkezik, ami miatt emelt szintű B6 vitamin és cinkre van szüksége a szervezetüknek? Ne nekem szólj be ha nem tudod, hanem nézz utána a k.rva interneten. Ha nekem ment, neked is mennie kell!!


Leírhatnám, hogy miért veszít a szervezet több B6 vitamint és cinket a vörösvértestek lebontásakor - és ezért kell a nagyobb dózis ezekből - de nem teszem. Egyrészt fárasztó, másrészt meg vedd kihívásnak - vagy aminek akarod. Valóban fárasztó az ilyeneknek válaszolni és elmagyarázni.


Szavazzál és pontozzál le itt, a gyakorikerdesek.hu-n, kit érdekel! A valóság számít. Hogy mennyi embernek segít ez az információ, akiknek van elég IQ-juk, hogy ezek alapján nem ide beszólnak, hanem rákeresnek az Interneten.

Csak ez számít.


Az 5. válaszoló nagyon részletesen írt, sok igazság van benne, csak pont annyira téves, hogy rossz következtetésekre jut.

"Gyerekkorban meg elmulhat, ha kinovi."

Az ADHD az agy eltérő magzatkori fejlődéséből ered. Nem lehet kinőni!

Ha magzatkorban nem fejlődik ki a bal karod, azt sem növöd ki.

A félreértés abból adódik, hogy ahogy egy valóban ADHD-s felnő, megtanul kompenzálni. Erről hiszik a bugyuta pszichiáterek, hogy "na ugye kinőtte".


Erről a Forrest Gump című film jut eszembe, amikor az orvos mondja Forrestnek, hogy lám, hogy kiegyenesítettük azt a hátat! :)


Az ADHD-sok többsége megtanul kompenzálni, nem rohangál vagy hisztizik 30 évesen össze-vissza. Erre mondják, hogy kinőtte az ADHD-t. Ekkora idiótákat, akik ezt nem fogják fel!


De komolyan:

Én már belefáradtam, hogy itt, a gyakorikerdesek.hu-n válaszoljak a heti rendszerességgel megjelenő ADHD-s kérdésekre, és a hozzájuk szóló ostoba kommentekre.

Tényleg és minden beszólás és negatívitás nélkül mondom:

Ez már a XXI. század, mindenkinek van Internet hozzáférése, és legalább alapfokon tudj angolul. És keress már rá, és olvass, olvass, és olvass - ahogy én is tettem éveken át.

Majd ha ide jutsz, akkor szólj be! De akkor már nem lesz rá szükség.

Tényleg elkeserítő a tudatlanság szintje.

Kommentelni minden hüje tud!

Te legyél okosabb és olvass!!


Amúgy sajnos Magyarországon csak a Ritalin elérhető - és csak ez hatásos.

Az atomoxetint többnyire csak a szülők íratják fel, mert félnek, hogy a stimuláns (Ritalin) gyógyszer függővé teszi az embert. Pedig pont fordítva van: Ha nem kezelik megfelelő gyógyszerrel az ADHD-st, akkor fordul másféle szerekhez.

additudemag.com


Nem tudom eléggé hangsúlyozni: Olvass!

Aztán kérdezz vagy írj - ha van még mit.

2023. ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!