Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire és meddig etikus a...

Mennyire és meddig etikus a kliensnek gyakran telefonon hívnia a pszichológusát/pszichiáterét?

Figyelt kérdés
Milyen esetben és hányszor megengedett ez?
2021. jún. 28. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nincs kőbe vésve. 1-2x szerintem nem gond, főleg ha nagy a baj, de kétnaponta hívogatni pofátlanság. Más betegei is vannak, munkaidő, ő is pihen, családja van, stb.
2021. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sose az. Ez is egyfajta munka, ahonnan hazamegy az ember. Senki sem akarná, hogy random hívogassa a főnöke, hogy ezt/azt azonnal oldja meg. Munkaidőben más dolog, de ha nagyon nagy a baj, még mindig ott az ügyelet, sürgősségi öngyilkos segélyvonal, akármi.
2021. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kérdés nem rólam szól, nincs szükségem egyik szakemberre sem, viszont az egyik ismerősömnek sajnos igen, és mondta hogy elég gyakran hívogatja az orvosát,aki elmondja minden rendben lesz és vegye be a gyógyszerét. Nem tudom hogy hogy bírja ezt az orvosa is, mert úgy tudom ilyen esetben átirányítja másik orvoshoz.
2021. jún. 28. 17:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja igen elfeledtem: munkaidőben hívja.
2021. jún. 28. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:
A legtobbnel szerzodes van, es pl. csak idopont modositashoz lehet hivni, de gyakran ott is csak az asszisztens veszi fel. A rendeloben van a terapia, kiveve tenyleg surgos helyzetben, de ez nem pl. az ongyilkossagi krizis, ott vagy hivjon segelyvonalat, vagy menjen korhazban, de pl. hirtelen, uj mellekhatasok miatt siman telefonalhat.
2021. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ő akkor hívja ha rosszul van. Téveszmés. Ilyenkor az orvos elmondja neki hogy vegye be a gyógyszerét és minden rendben lesz. Nekem fura ez az egész, azért gondoltam megkérdezek olyanokat, akik értenek hozzá.
2021. jún. 28. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit az ismerősöd orvosa csinál, az nem jellemző. Minden elismerésem, hogy ennyire türelmes.

A legtöbb esetben a terápia elején ezt tisztázzák. (Ha csak azért hivogatja, mert rosszul van, az a többségnél egyáltalán nem fér bele.)

Általában megadják a munkahelyi telefonszámot, amit sürgős esetben (pl. súlyosbodó tünetek, mellékhatások jelentkezése...), munkaidőben lehet hívni. Kivétel az időpontegyeztetés, amit az asszisztens intéz.

Ez az általános eljárás, azonban a pszichológus dönthet úgy, hogy megadja a saját telefonszámát, amit a kliens sürgős esetben hívhat. Nálam ez történt. (Megjegyzem, eddig nem hívtam egyszer sem.) Azt mondta, hogy ő is nyugodtabb, ha "krízis helyzetben" elsőként értesül róla, hogy baj van és segíthet.

A gyakori hívás viszont sosem elfogadható!

2021. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a munkahelyén hívogatja mert azt a számot tudja. A válaszokat köszönöm szépen!
2021. jún. 28. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
17%

A pszichoterápia egy ugyanolyan szolgáltatás, mint a hitelügyintézés, vagy az ingatlaniroda. Az ingatlanost sem szokás felhívni, csak abban az esetben, ha az ingatlannal merül fel valamilyen akut probléma (pl. megrongálták az albérletet, nem használható valamelyik berendezés). A terapeutát is csak abban az esetben kell értesíteni, ha a problémának konkrétan a kezeléshez van köze, és feltétlenül szükséges megvitatni. Pl. értesítenek, hogy X kliensem öngyilkosságot kísérelt meg, ebben az esetben lehet hívni egy új, korábbi időpont egyeztetése miatt. Minden egyébre ott van a 112, ott tudnak biztosítani akut ellátást.


Csak úgy felhívni a terapeutát, mert a kliens rosszul van? Nem lehetséges. Válaszolni pedig etikátlan.

2021. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!